A A A

Smartfon z panelem słonecznym

8 marca 2015, 14:00
Na tegorocznych targach MWC firma Kyocera przedstawiła pierwszego na świecie smartfona wyposażonego w panel słoneczny.
Smartfon z panelem słonecznym

Innowacyjny smartfon powstał na bazie modelu Torque, choć różni się od niego szczegółami. Najważniejszy z nich to panel słoneczny wbudowany w ekran, który został dostarczony przez firmę SunPartner. Działa w ten sposób, że jedną z warstw ekranu jest panel słoneczny.

Takie rozwiązanie wpływa negatywnie na jakość prezentowanego obrazu. Wyświetlany obraz jest wyblakły, bo panel słoneczny ma przejrzystość ok. 90 proc. 10 proc. jakości obrazu ucieka nam już z powodu zastosowanej technologii, a przecież są jeszcze kwestie oprogramowania.

Panel słoneczny ładuje się w obecności każdego rodzaju światła, zarówno dziennego, jak i sztucznego. Proces ładowania odbywa się cały czas, gdy korzystamy z ekranu, chyba że w ustawieniach zadecydujemy inaczej. O szczegółach specyfikacji urządzenia póki co nic nie wiadomo. Trudno także przewidywać kiedy trafi on do masowej produkcji. Cena nie została jeszcze ustalona.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto