A A A

Spektakle za darmo i bez wychodzenia z domu

21 września 2020, 14:40
Zakończył się festiwal „YouTube Dni Kultury”.
Spektakle za darmo i bez wychodzenia z domu

Bilety nie były potrzebne

Przez trzy dni (18–20.09.) internauci mogli oglądać w serwisie YouTube premiery spektakli, prezentacje przedstawień archiwalnych, baletów i musicali. To wszystko w ramach współpracy podjętej przez serwis z 13 polskimi teatrami. W inicjatywie wzięły między innymi udział Teatr Wielki – Opera Narodowa, Teatr Capitol czy Studio Buffo. Filmy były udostępniane za darmo.

 

Trzy dni z polskimi teatrami

Festiwal rozpoczęła rozmowa krytyka filmowego oraz teatrologa Tomasza Raczka z aktorką Krystyną Jandą. Wywiad został opublikowany na jego kanale. W pierwszym dniu można było także zobaczyć dokument „Kapelusz Gombrowicza" przygotowany przez Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Twórcy próbują w nim "odnaleźć" autora m.in. powieści "Ferdydurke" na ulicach swojego miasta.

W sobotę Teatr Wielki – Opera Narodowa opublikował natomiast premierowy odcinek vloga „Operowym głosem" w pełni poświęconego teatrowi operowemu. W programie Dni Kultury YouTube była również premiera online rejestracji spektaklu „Pan Jowialski" Aleksandra Fredry, przygotowanego przez Teatr Polonia.

W ostatnim dniu w ramach festiwalu Teatr Capitol zaprosił natomiast na rozmowę z artystami pt. „Na chwilę przed spektaklem...". Aktorzy opowiadali m.in. o tym co się dzieje w teatralnej garderobie czy co zrobić, kiedy zapomną niezbędnego rekwizytu?

Większość filmów wciąż jest dostępna na oficjalnych kanałach instytucji biorących udział w całym przedsięwzięciu. Z listą przygotowanych materiałów można zapoznać się na stronie festiwalu.

Fot. Nachrichten_muc – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto