A A A

Spotify pomoże w promocji wydarzeń online

17 września 2020, 08:20
Zakładka z listą koncertów na platformie od początku pandemii opustoszała. Teraz ma się to zmienić. Dzięki współpracy z serwisami Songkick i Ticketmaster będą tam wyświetlane zapowiedzi muzycznych wydarzeń online.
Spotify pomoże w promocji wydarzeń online

Muzycy grają w internecie

Koncerty z prawdziwego zdarzenia wciąż w wielu miejscach pozostają w sferze marzeń. Artyści jednak wychodzą naprzeciw swoim fanom i organizują mini koncerty wprost ze studia nagraniowego lub ze swoich domów. By pomóc w ich promocji Spotify umożliwiło promowanie tych wydarzeń na swojej platformie. Informacje o nich będą się pojawiały w zakładce z koncertami na profilu muzyków oraz w centrum koncertowym serwisu. Użytkownicy otrzymają także spersonalizowane maile dotyczące wirtualnych wydarzeń, oparte o nawyki słuchania i algorytmy rekomendacji.

 

Spotify pomaga artystom

Koncerty mogą być organizowane na dowolnej platformie (np. Facebook Live, Instagram Live, Twitch czy YouTube Live). Żeby były wyświetlane na Spotify muszą być zarejestrowane na platformie Songkick (która pozwala wyszukiwać nadchodzące wydarzenia muzyczne) lub Ticketmaster (która zajmuje się sprzedażą oraz dystrybucją biletów). Jeżeli ten warunek jest spełniony, to automatycznie będą one także dodawane do profilu artysty na Spotify.

fot. Spotify


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto