A A A

Steam Machines zadebiutują w listopadzie

5 marca 2015, 09:20
W listopadzie tego roku na rynku w końcu zadebiutują Steam Machines, czyli komputery z systemem Steam OS. Sprzęt stworzony we współpracy z firmą Vavle, powstały z myślą o graczach.
Steam Machines zadebiutują w listopadzie

Steam Machines mają być połączeniem najlepszych cech komputera i konsoli. Z jednej strony oferować dużą moc obliczeniową i opcję rozbudowania swojego sprzętu. Z drugiej natomiast, szansę na łatwy i szybki dostęp do dużej bazy gier - bez konieczności instalowania łatek, aktualizacji i ustawiania wszystkich komponentów.

Podczas konferencji twórców gier Game Developers Conference w San Franciso, Vavle w końcu potwierdziło datę premiery pierwszych maszyn. Informacja najpierw wyciekła z firmy CyberPowerPC (a konkretnie ich submarki Syber), jednego z producentów sprzętu, który ma zamiar stworzyć Steam Machine. Vavle potwierdziło te rewelacje.

Co wiemy o Steam Machine Syber? (informacje za Forbes.com):

- cena około 449 dolarów,
- procesor AMD i karta NVidia (będzie także wersja z Intelem, a także z Radeonem - spore pole do własnej specyfikacji),
- kontroler Steam Controller w zestawie,
- szansa na podwójny system (dla chętnych) - Windows 8.1 i Steam OS.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto