A A A

Stephen King znika z Facebooka

4 lutego 2020, 13:40
Znany autor spakował manatki i wyniósł się z najpopularniejszej platformy społecznościowej.
Stephen King znika z Facebooka

Stephen King ogłosił na swoim Twitterze, że wyprowadza się z Facebooka, ponieważ ma dosyć panującej tam dezinformacji. W tej chwili faktycznie nie da się odszukać konta Stephena na platformie społecznościowej.

Autor swoją decyzję umotywował tym, że nie ufa ustawieniom prywatności Facebooka, a ponadto koncern Zuckerberga sieje kłam w kwestiach politycznych, pozwalając na bombardowanie platformy reklamami i anonsami politycznymi, które niekoniecznie odpowiadają prawdzie, a powodują zamęt.

Rzeczywiście 9 stycznia br. Facebook opublikował informację, w której podkreślił, że nie zamierza banować i usuwać profili, w których publikowane są fałszywe treści dotyczące polityki, ani też ukrywać publikowanych reklam nacechowanych politycznie.

King pozostaje aktywny na Twitterze. Platforma ta w październiku ogłosiła, że nie będzie akceptować treści reklamowych jednoznacznie politycznych.

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto