A A A

Stylowe słuchawki Harman Kardon wkraczają do Polski

26 kwietnia 2013, 08:24
Stylowe słuchawki Harman Kardon wkraczają do Polski

Na polskim rynku jest już dostępna pierwsza w historii marki Harman Kardon linia słuchawek. Nowoczesny system akustyczny i wysmakowana stylistyka to podstawowe wyróżniki tych urządzeń, ucieleśniających harmanowską ideę Beautiful Sound. Cztery modele słuchawek (dwa modele nausznych i dwa dokanałowych) pozwalają dopasować sprzęt do indywidualnych upodobań i do zasobności portfela.

Modele nauszne HARKAR-CL i HARKAR-BT łączą elementy z piaskowanej stali i matowej czerni, dzięki czemu doskonale komponują się stylistycznie z produktami Apple. Zaprojektowano je jako słuchawki zamknięte - całkowicie izolują ucho od hałasów z zewnątrz, sprawiając równocześnie, że odsłuchiwany dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz muszli. Dźwięk płynący ze słuchawek, choć odsłuchiwany z głośnością bezpieczną dla ucha, dzięki pasywnej redukcji szumów nie traci czystości i precyzji odwzorowania. Oznacza to koncertową jakość bez względu na to, jak mocno podkręcimy głośność.

Słuchawki otrzymały wysmakowane poduszki z miękkiej skóry, z wysokiej klasy pianką tłumiącą. Nie tylko gwarantuje ona komfort użytkowania i świetnie tłumi dźwięk, ale również wpływa na akustykę, poprawiając zakres przenoszenia basów. Wnętrze muszli kryje wysokiej klasy system przetworników o średnicy 40 mm, przenoszących częstotliwości w zakresie 16 Hz - 20 kHz. Wytwarzany przez nie dźwięk charakteryzuje duża rozpiętość dynamiczna i wysokie ciśnienie akustyczne, a dzięki unikalnej przegrodzie - także precyzyjny bas na każdym poziomie głośności. W zestawie są dwa wymienne pałąki (mały i duży). Mechanizm składania 2D pozwala płasko złożyć muszle słuchawek, ułatwiając ich transport i ograniczając ryzyko zgniecenia. Złożone i zapakowane do etui słuchawki z łatwością mieszczą się w kieszeni ubrania lub przegródce torby, co czyni z nich obowiązkowe wyposażenie rasowego podróżnika.

Model HARKAR-CL wyposażono ponadto w wytrzymałe, stalowe zawiasy , które pozwalają dopasować słuchawki w dwóch płaszczyznach. Poprawia to komfort użytkowania i zapewnia uszom idealną akustykę. Na przewodzie tego modelu znajduje się trójprzyciskowe sterowanie Apple z mikrofonem, pozwalające na przykład odebrać przychodzącą rozmowę bez zdejmowania słuchawek.

Bardziej wyrafinowany technologicznie model HARKAR-BT obywa się bez przewodów, bazując na technologii Bluetooth®. Najwyższa jakość dźwięku to zasługa kodowania AAC i Apt-X. Zarówno wbudowany mikrofon jak i przyciski obsługi słuchawek zamontowano na jednej z muszli. Ładowane przez USB baterie pozwalają na 12 godzin ciągłej pracy, jednak model ten doskonale sobie radzi również bez własnego zasilania - w trybie odtwarzania pasywnego. Wówczas wystarczy się posłużyć dołączonym przewodem.

Słuchawki dokanałowe (modele HARKAR-NI i HARKAR-AE) są znacznie delikatniejsze od nausznych. Korzystają z wysokiej klasy przetworników o średnicy 9 mm i paśmie 20 Hz - 20 kHz z pasywną redukcją szumów. Ich aluminiowe obudowy poprawiają dokładność odtwarzania basów i klarowność dźwięku bez względu na poziom głośności, a także eliminują niepożądane rezonanse. Kształtem doskonale komponują się ze stylistyką iPhone’a, iPada czy iPoda. Słuchawki dokanałowe dostarczane są z silikonowymi wkładkami w trzech rozmiarach, które pozwalają zoptymalizować ich dopasowanie do potrzeb użytkownika. Także i tu na przewodzie umieszczono trójprzyciskowe sterowanie Apple wraz z mikrofonem. Model HARKAR-AE, oprócz wkładek silikonowych, wyposażono dodatkowo w miękkie, piankowe wkładki Comply, które dopasowują się do kształtu małżowiny ucha, gwarantując nie tylko komfort ale i lepsze tłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz.

Ceny słuchawek prezentują się następująco: HARKAR-BT - 1049 zł, HARKAR-CL - 819 zł, HARKAR-AE - 619 zł, HARKAR-NI - 419 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto