A A A

Szykują się zmiany w wyglądzie iPhone'ów

2 stycznia 2020, 13:30
Apple złożył w Japonii wniosek patentowy, który sugeruje istotną zmianę designu telefonów.
Szykują się zmiany w wyglądzie  iPhone'ów

Choć premiera kolejnego iPhone'a najprawdopodobniej dopiero we wrześniu, już teraz pojawiły się plotki dotyczące chęci zlikwidowania notcha, czyli wcięcia w górnej części ekranu, w którym mieszczą się kamerki, czujniki oraz mikrofon do rozmów.

Inni producenci wymyślili już sposób na ramki smartfonów pozbawione wycięcia – np. poprzez ukrycie obiektywu pod ekranem. Jednak koncern z Cupertino w ubiegłorocznej „jedenastce" wciąż utrzymał to – uznawane już za przestarzałe – rozwiązanie.

Wygląda jednak na to, że w 2021 roku czekają nas poważne zmiany. Złożone przez firmę w Japonii wnioski patentowe dotyczą sposobu ukrycia mikrofonu oraz czytnika Face ID w cienkiej ramce u góry ekranu. Kamerka przednia miałaby zostać przeniesiona pod ekran. Prawdopodobne jest jednak, że w przypadku trudności technologicznych notch zostanie po prostu pomniejszony lub najbardziej problematyczna w kontekście jego usunięcia technologia Face ID zostanie zastąpiona wtopionym w ekran czytnikiem linii papilarnych.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto