A A A

TAD CE1 - kolumny głośnikowe

14 grudnia 2014, 10:00
Zaprojektowane i wykonane całkowicie samodzielnie przez firmę TAD, monitory CE1 (Compact Evolution One) korzystają z nowatorskich opracowań i nowoczesnych technologii, które po raz pierwszy zobaczyliśmy we flagowych R1 (Reference One), potężnych kolumnach wolnostojących.
TAD CE1 - kolumny głośnikowe

Najważniejszym składnikiem nowych kolumn jest CTS (Coherent Source Transducer) - współosiowy, koincydentalny system średnio-wysokotonowy. To 140 mm głośnik średniotonowy, z membraną pokrytą magnezem, pracujący w zakresie od 250 Hz do 2 kHz oraz 35 mm berylowa kopułka wysokotonowa, pracująca aż do 100 kHz. Koaksjalna budowa systemu umożliwia emitowanie najważniejszej części pasma tak, jak z punktowego źródła dźwięku.

Niskie tony reprodukowane są przez 180 mm głośnik niskotonowy, korzystający z technologii MACS (Multilayered Aramid Composite Shell), z membraną wykonaną z jednego elementu wraz z nakładką przeciwpyłową.

Pięknie wykonana, solidna obudowa ma kilkuwarstwowe ścianki, na które składają się: płyta MDF, płyta ze sklejki oraz 10 mm płyty z aluminium. Aluminiowe panele boczne tworzą również dwukierunkowy, szczelinowy port bas-refleks, którego wylot wyprofilowano tak, aby przepływ powietrza nie powodował turbulencji, a o za tym idzie słyszalnych szumów.

Andrew Jones, dyrektor generalny i jednocześnie główny inżynier firmy TAD mówi, iż dodanie CE1 do serii Evolution jest ważnym rozwinięciem oferty tej japońskiej firmy, dającym jej możliwość spełnienia wszystkich potrzeb wymagającym audiofilów, od źródła dźwięku, aż do kolumn.

Cena detaliczna 17 990 euro/para.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto