A A A

TSMC ogłasza prace nad litografią 2 nm

30 kwietnia 2020, 13:40
Firma stawia na rozwój elektroniki.
TSMC ogłasza prace nad litografią 2 nm

TSMC pracuje już nad procesem technologicznym 2 nm.

Tajwańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji półprzewodników ogłosiło, że pracuje już nad rozwojem nowej litografii. Firmie nie przeszkadzają w tym duże obciążenia wynikające ze wzmożonych zamówień. Premiera nowej technologii wydaje się jednak bardzo odległa.

TSMC pracuje nad procesem technologicznym 2 nm

Duże zapotrzebowanie

TSMC wciąż próbuje zrealizować bardzo duże zamówienia na podzespoły wykonane w litografii 5 nm. Tajwańczycy mocno zwiększyli ich produkcję po tym, jak wszystkie wolne zasoby zostały wykupione przez Nvidię oraz AMD – przedsiębiorstwa, które już pracują nad nowymi procesorami i układami graficznymi.

 

Kwestia lat

Firma nie chce jednak przejść na proces 2 nm od razu. Wciąż trwają – i są na stosunkowo wczesnym etapie – prace nad litografią 3 nm. TSMC ma nadzieję wyprodukować pierwsze, testowe chipy w tej technologii już w 2022 r. Obecnie możliwość ich rozwijania jest jednak ograniczona ze względu na utrudniony dostęp do odpowiednich narzędzi.

fot. Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto