A A A

Teledyski na Facebooku coraz bliżej

17 lipca 2020, 09:10
Serwis przygotowuje się do wdrożenia nowej funkcji.
Teledyski na Facebooku coraz bliżej

Więcej muzyki na platformie?

Obecnie prawa licencyjne nie pozwalają na publikowanie bezpośrednio na Facebooku pełnometrażowych teledysków. Gdy załadujemy film z muzyką w tle, pojawia się komunikat na temat roszczeń co do praw autorskich. Taki film może być nawet usunięty.

 

Coraz bliżej przełomu?

Już w grudniu zeszłego roku agencja prasowa Bloomberg poinformowała, że Facebook negocjuje z największymi wytwórniami muzycznymi: Universal Music Group, Sony Music Entertainment i Warner Music Group. Rozmowy dotyczyły praw do teledysków. Serwis chce dzięki współpracy z wytwórniami udostępniać więcej muzyki, także w formie filmów prywatnych, np. z pierwszego tańca na weselu.

Nowa funkcja oznaczałaby, że zamiast publikować link do filmu zamieszczonego np. w serwisie YouTube, będzie można go załadować bezpośrednio na Facebooka. Byłby on dostępny w sekcji Filmy.

Prawdopodobnie Facebook udostępni tę opcję w Stanach Zjednoczonych w kolejnym miesiącu.

 

Konkurencja dla YouTube'a?

Wdrożenie takiej funkcji oznaczałoby spore zagrożenie dla YouTube'a. Miesięcznie serwis ten odwiedzają ponad 2 mld osób, a co minutę wpada tam ponad 500 godzin filmów. W czołówce najczęściej wyświetlanych klipów są teledyski supergwiazd muzycznych. Ich pojawienie się na Facebooku podniesie atrakcyjność platformy, a wytwórniom muzycznym stworzy nowe miejsce dystrybucji. Czy jednak będzie to naturalne zastępstwo dla YouTube'a?

fot. Pexels – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto