A A A

TerraMaster F2-NAS-2 - wydajny serwer NAS

18 lipca 2013, 08:16
TerraMaster F2-NAS-2 - wydajny serwer NAS

Human Media wprowadza na polski rynek najnowszy serwer NAS marki TerraMaster − dwudyskowy model F2-NAS-2. Urządzenie przeznaczone jest dla wymagających użytkowników domowych oraz małych firm.

TerraMaster F2-NAS-2 to serwer plików wyposażony w szereg rozbudowanych funkcji sieciowych. Dostęp do danych zapewnia obsługa protokołów CIFS/SMB, FTP, AFP, Bonjour, NFS, webDAV i innych. Dostępne są multimedialne serwery UPnP/DLNA oraz iTunes. Komplet obsługiwanych standardów zapewnia bezproblemową integrację urządzenia i udostępnianie plików multimedialnych sieciowym sprzętom audio i wideo, urządzeniom mobilnymi oraz komputerom pracującymi z różnymi systemami operacyjnymi. Dodatkowe funkcje oferowane przez serwer obejmują m.in. pobieranie plików torrent, serwer WWW obsługujący do 30 wirtualnych serwerów i wspierający PHP i SQL. TerraMaster jest zgodny z systemami archiwizacji danych Rsync oraz TimeMachine. Do złącza USB można podłączyć drukarkę i udostępnić ją wszystkim użytkownikom sieci lokalnej.

TerraMaster F2-NAS-2 oferuje zaawansowane metody kontroli dostępu do danych. Umożliwia definiowanie użytkowników oraz grup z rozbudowanymi prawami dostępu do zasobów dyskowych, filtrowaniem adresów IP i innymi metodami wykluczeń . Serwer obsługuje konfiguracje dysków RAID 0 i 1, udostępnia opcje szyfrowania wolumenów w locie oraz obsługę wirtualnych dysków z wykorzystaniem technologii iSCSI. Praca dysków jest na bieżąco monitorowana z wykorzystaniem informacji SMART oraz Advanced Hard Drive Health Scan (HHS) nadzorujących bieżącą kondycję dysków. Czujniki temperatury wnętrza oraz mechanizm kontroli temperatury dysków regulują pracę dużego wentylatora, który zapewnia optymalne warunki pracy systemu. W przypadku wykrycia problemów czy zagrożeń, serwer może poinformować właściciela o niebezpieczeństwie za pośrednictwem wiadomości email. Dla urządzenia można programować godziny automatycznego włączania i wyłączania, a dzięki hibernacji nieużywanych dysków pobiera ono w trybie czuwania tylko 3W mocy.

Sercem serwera jest procesor Marvell 1.6Ghz współpracujący z pamięcią RAM 512MB DDRIII. Urządzenie wyposażono w złącze LAN 1Gbit, złącze eSATA do podłączenia dodatkowego dysku twardego (w celu wymiany i udostępniania plików) oraz złącze USB do obsługi drukarki, karty WiFi lub pamięci USB. Obudowa serwera wykonana jest z metalu i chłodzona jest cichym wentylatorem o wymiarach 9x9cm i obrotach kontrolowanych przez system. Obsługiwane są dyski 3,5” SATA o pojemności do 4TB każdy. Dyski montowane są w dwóch, łatwo dostępnych kieszeniach z obsługą hot-swap.

Zarządzanie pracą serwera i jego konfiguracja odbywa się za pośrednictwem przeglądarki WWW. Interfejs dostępny jest w kilku językach, w tym języku polskim (dostępny po aktualizacji oprogramowania).

Cena detaliczna serwera TerraMaster F2-NAS-2 wynosi 659 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją. Pierwsze egzemplarze trafią do sklepów pod koniec lipca 2013. Oprócz serwera F2-NAS-2 producent oferuje także model TerraMaster F4-NAS z czterema kieszeniami na dyski i o analogicznej funkcjonalności, w cenie detalicznej 999 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto