A A A

TikTok z licencjami na muzykę

14 stycznia 2020, 09:20
Firmy ByteDance i Tencent Music zawarły umowę dotyczącą wykorzystywania ścieżek dźwiękowych.
TikTok z licencjami na muzykę

Firma ByteDance (będąca właścicielem serwisów TikTok i Douyin) oraz należąca do koncernu Tencent spółka Tencent Music zawarły porozumienie, na mocy którego ścieżki dźwiękowe chronione prawami autorskimi będą mogły zostać legalnie wykorzystane w serwisach społecznościowych.

Jednymi z najpopularniejszych materiałów wideo zamieszczanych na platformach TikTok oraz Douyin są klipy prezentujące użytkowników śpiewających z playbacku. Wykorzystywane przy tym utwory są często chronione prawami autorskimi, co w przeszłości prowadziło nieraz do oskarżeń o bezprawne wykorzystywanie licencjonowanych treści i żądania usunięcia filmów z sieci społecznościowych.

Zawarta umowa pozwoli zalegalizować wykorzystywanie ścieżek dźwiękowych należących do firmy Tencent Music i rozpowszechnianych dotychczas za pośrednictwem jej serwisów streamingowych. Artyści często sami i tak przesyłali fragmenty własnych utworów na platformy TikTok albo Douyin – nie zważali przy tym na podpisane już z Tencentem kontrakty, które zabraniały im takich praktyk. Obecne porozumienie zakończy oskarżenia o nielegalne rozpowszechnianie ścieżek dźwiękowych, a zarazem pozwoli wykorzystać potencjał TikToka w marketingu viralowym.

fot. YouTube


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto