A A A

Twitter idzie w ślady Google'a

14 września 2020, 14:30
Operator serwisu mikroblogowego przygotowuje się do amerykańskich wyborów prezydenckich.
Twitter idzie w ślady Google'a

Żadnego „już wygrałem"

Przedstawiciele Twittera zapowiedzieli, że usuną lub w specjalny sposób oznaczą te wiadomości, które mogą wpływać na wynik wyborów prezydenckich w USA.

 

Musicie poczekać

Od najbliższego czwartku, 17 września, na platformie mikroblogowej zaczną obowiązywać nowe zasady moderowania treści. Ponieważ w zaplanowanych na 3 listopada wyborach prezydenckich należy spodziewać się rekordowej liczby głosów oddanych korespondencyjnie, czas od dnia głosowania do chwili podania ostatecznych wyników najprawdopodobniej znacząco się wydłuży. Ze względu na to z Twittera będą usuwane wszystkie wiadomości zawierające twierdzenia o zwycięstwie któregoś z kandydatów przed opublikowaniem komunikatu kolegium elektorów.

Specjalnie oznaczane bądź kasowane będą wiadomości mogące wpływać na udział w głosowaniu – na przykład podważające wiarę w uczciwość wyborów, zawierające niezweryfikowane informacje o fałszowaniu kart do głosowania itp. To samo ma dotyczyć nieprawdziwych informacji na temat kodeksu wyborczego albo urzędników zaangażowanych w przeprowadzenie głosowania.

Tweety, które zostaną oznaczone jako mało wiarygodne, ale pozostaną w serwisie, będą miały ograniczoną widoczność – zobaczą je tylko osoby obserwujące konto użytkownika publikującego niesprawdzone treści. Wciąż działać mają mechanizmy polubienia i retweetu.

Zmianę zasad prezentowania treści w związku z wyborami prezydenckimi zapowiedział także koncern Google. Z kolei Microsoft jest zdania, że grupy rosyjskich hakerów podejmą próbę ingerowania w listopadowe głosowanie.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto