A A A

Twórcy Areo2 uruchomili sieć LTE 800

24 marca 2015, 07:10
Spółka odpowiedzialna za Aero2, jako pierwsza w Polsce uruchomiła komercyjną sieć LTE 800. Początkowa faza budowy zasięgu sieci LTE 800 obejmuje ponad 1000 lokalizacji.
Twórcy Areo2 uruchomili sieć LTE 800

Na dzień dzisiejszy sieć telekomunikacyjna, którą zarządza Grupa Midas, składa się z ponad 4170 nadajników LTE1800, ponad 1000 nadajników LTE800 oraz ponad 4900 nadajników działających w technologii HSPA+ 900. W zasięgu technologii LTE znajduje się ponad 90%, a HSPA+ ponad 99% populacji kraju.

Grupa Midas "zaprasza do współpracy" wszystkie podmioty zainteresowane wspólną budową sieci LTE 800 i jest gotowa od podjęcia negocjacji, uzgodnienia warunków oraz podpisania odpowiedniej umowy o współpracy z każdym przyszłym dysponentem częstotliwości 800 MHz, na równych i niedyskryminujących warunkach dla wszystkich stron takiej umowy.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu jako pierwsi w Polsce będą mogli korzystać z Internetu w technologii LTE na częstotliwości 800 MHz. W zasięgu Internetu LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu jest już ponad 90% Polaków, dzięki uruchomieniu ponad 1000 nowych stacji bazowych przez Grupę Midas w ramach budowy sieci LTE800.

Polska jest krajem, w którym, ze względu na gęstość zaludnienia i dużą liczbę osób zamieszkujących w małych miejscowościach, jedynym rzeczywistym rozwiązaniem, zapewniającym efektywny dostęp do Internetu jest technologia mobilna. Idealnym narzędziem do pokrycia całej Polski i zapewnienia wszystkim jej mieszkańcom dostępu do szerokopasmowego Internetu są częstotliwości 800 MHz.

Maksymalne wykorzystanie potencjału częstotliwości 800 MHz można osiągnąć poprzez stworzenie jednej sieci LTE800. Pośrednim etapem realizacji takiego celu jest powstanie dwóch równoważnych sieci, każda z pasmem 15 MHz. Polkomtel jest otwarty na współpracę ze wszystkimi podmiotami, które po zakończeniu aukcji będą posiadały pasmo 800 MHz. Dzięki takiej współpracy, obecna sieć Grupy Midas, działająca na paśmie o szerokości 5 MHz, będzie mogła zwiększyć i polepszyć swoje parametry jakościowe i zapewnić możliwie najlepszą usługę dla klientów końcowych.

Jak zamówić darmowy internet mobilny z Aero2? - sprawdź ten materiał

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
rooneyasd
rooneyasd
30 marca 2015, 20:10
stalewiak, dziadostwo? Masz za darmo(nie licząc kosztów wysyłki i wyrobienia karty) i jeszcze narzekasz? Ja w szkole na lekcjach neta(aero2) udostępniam i nikt nie narzeka :)
stalewiak
stalewiak
24 marca 2015, 18:10
Nie areo2 a aero2 ;) I tak to dziadostwo bedzie bo są limity.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto