A A A

Twórcy Firefoksa załatali groźną lukę w zabezpieczeniach

10 stycznia 2020, 15:05
Minął zaledwie dzień od premiery nowego Firefoksa, a już Mozilla wydała pierwszą łatkę. Jak się okazuje, była to reakcja na wykryty błąd.
Twórcy Firefoksa załatali groźną lukę w zabezpieczeniach

Wczoraj (9 stycznia) twórcy przeglądarki Firefox poinformowali o odkryciu groźnej luki dotyczącej wydanej w tym tygodniu wersji 72.0 przeglądarki. Już kilkanaście godzin po jej premierze opublikowano łatkę 72.0.1, która naprawia zidentyfikowany błąd. Ponoć jest on już znany hakerom, dlatego firma zaleca jak najszybsze pobranie aktualizacji, by nie narazić się na jego skutki.

Wykryta podatność została sklasyfikowana jako krytyczna, bo może umożliwić włamywaczowi  nawet zdalne przejęcie kontroli nad całą aplikacją. Mozilla nie odpowiedziała na pytania użytkowników dotyczące szczegółowego działania błędu. Na podstawie oznaczenia luki można jednak wnioskować, że skorzystanie z niej daje dostęp do niewidocznych danych dotyczących lokalizacji pamięci i umożliwia ukrycie tam szkodliwego kodu.

Oprócz najgroźniejszej usterki firma poprawiła też 11 innych luk w zabezpieczeniach. Sześć z nich oceniono jako poważne zagrożenie, a połowa umożliwia ukrywanie działającego w tle podczas pracy przeglądarki szkodliwego oprogramowania. To już kolejny groźny błąd dotyczący przeglądarki Mozilli ujawniony w ostatnich kilkunastu miesiącach.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto