A A A

Ubranie niewidzialne dla radarów

15 stycznia 2013, 08:17
Ubranie niewidzialne dla radarów

Coraz częściej spekuluje się, że sprawdzone na polu walki bezzałogowe drony zostaną wykorzystane przez amerykański rząd do śledzenia swoich obywateli. Przed bezwzględną inwigilacją może uchronić nas jednak zestaw niewidzialnych dla radarów ubrań.

Twórcą kolekcji jest nowojorski artysta - Adam Harvey - który z metalicznego materiału stworzył ubrania pochłaniające temperaturowe promieniowanie podczerwone. Nosząca tego typu odzież osoba staje się niewidzialna przez kamery termowizyjne.

Poza najbardziej klasycznymi kurtkami i bluzami, w skład oferty Stealth Wear znalazła się odzież ze specjalnymi kieszeniami blokującymi sygnał telefonu komórkowego oraz t-shirt chroniący przed promieniowaniem rentgenowskim. Niestety, pomysłowe ubrania najprawdopodobniej nigdy nie trafią do sprzedaży.

Warto zaznaczyć, że kolekcja Stealth Wear to nie pierwszy projekt Harveya dotyczący tej tematyki. Już wcześniej Amerykanin wyjawił jak stworzyć makijaż, dzięki któremu kamery nie rozpoznają naszej twarzy.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto