A A A

VMware przestaje opisywać sprzęt komputerowy jako „męski" i „żeński"

24 lipca 2020, 14:00
W nowym wydaniu przewodnika po terminologii usunięto także określenia „abort", „segregate" i „kill".
VMware przestaje opisywać sprzęt komputerowy jako „męski

Językowa poprawność przewodników

VMware dołączyło do grona firm, które rezygnują z użycia niektórych słów w swoich przewodnikach. Instrukcje korzystania ze sprzętu pozbawione będą terminologii związanej z dyskryminacją. Do grupy niepożądanych określeń dołączono także nacechowanie rodzajem (męski, żeński). Według nowego nazewnictwa określenia te powinny być zastąpione sformułowaniami takimi jak „plug" czy „jack". Firma ma nadzieję, że „ona" i „on" zostaną skutecznie zastąpione przez „oni".

 

Zalecane zmiany

W obszarze wirtualizacji słowo „kill" ma być zastąpione przez „stop", a na określenie anulowania zadania zamiast „abort" pojawi się „cancel". W przewodniku odniesiono się także do sformułowań „black list", „blackout" itp. Mają one być zastąpione innymi – ze względu na skojarzenia rasowe. VMware chce też przestać używać trzech terminów: „getto", „kill switch" i „taint", jednak firma nie opracowała jeszcze alternatywy.

Nie wiadomo, kiedy VMware wprowadzi nowy przewodnik i jak będzie wyglądało jego tłumaczenie na język polski.

fot. Flickr


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto