A A A

W Discordzie można wyciszyć dźwięki tła

13 kwietnia 2020, 10:20
Opcję tłumienia szumów wprowadzono dla użytkowników korzystających z komunikatora w wersji na komputery.
W Discordzie można wyciszyć dźwięki tła

Komunikator Discord systematycznie się zmienia.

Praca zdalna stała się standardem ze względu na panującą na świecie sytuację. Z tego powodu komunikatory ułatwiające porozumiewanie się ze współpracownikami zyskały na popularności. Świadomi tego twórcy takich programów starają się wychodzić na przeciw oczekiwaniom użytkowników i rozwijać pomocne w sprawnej pracy funkcje. Serwis czatowy Discord zrzesza nie tylko poszukujących dogodnego narzędzia komunikacji pracowników firm, ale też np. poszukujących kompanów do rozgrywek graczy. Za pośrednictwem Discorda można tworzyć grupy tematyczne, prowadzić czaty, jak i łączyć się przez wideokonferencje. Tę ostatnią opcję twórcy programu wzięli ostatnio na warsztat. Aktualnie wszyscy użytkownicy Discorda w wersji na komputery mogą przetestować efekt pracy twórców apki.

 

Wyciszenie dźwięków w tle

Do aplikacji zaimplementowano tłumienie hałasu w wersji beta w ramach partnerstwa twórców Discorda z firmą Krisp.ai. Dzięki tej współpracy podczas prowadzenia rozmowy głosowej za pośrednictwem Discorda wtyczka Krisp działa w tle, wyłapując wszelkie zakłócenia. Jak podkreślają twórcy programu, żadne informacje nie są magazynowane ani przetwarzane, Krisp po prostu automatycznie tłumi hałasy, które mogą przeszkodzić rozmówcom w sprawnym porozumieniu się.

Funkcję wyciszania dźwięków tła można włączać i wyłączać zależnie od potrzeby. W programie trzeba wejść w ustawienia i kolejno Settings -> Voice and Video -> Advanced -> Noise Suppression. Odhaczenie tej opcji rozpocznie lub zakończy wyciszanie hałasów podczas wideokonferencji i rozmów głosowych.

 

Co z urządzeniami przenośnymi?

Twórcy Discorda we wpisie na blogu informują, że tłumienie dźwięków tła dla użytkowników korzystających z aplikacji na smartfony i tablety jest w trakcie przygotowań. Obecnie usługa nie jest jeszcze dopracowana, dlatego nie została wprowadzona w tym samym momencie co wersja na komputery. Jednak tłumienie hałasów tła w wersji na urządzenia przenośne jest kwestią czasu i już wkrótce użytkownicy każdej edycji Discorda będą mogli się nią cieszyć.

 

Jak włączyć rozszerzenie Krisp w Discordzie

fot. Discord


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto