A A A

WD Arkeia - sieciowe urządzenia do tworzenia kopii zapasowych

3 lipca 2013, 10:14
WD Arkeia - sieciowe urządzenia do tworzenia kopii zapasowych

Spółka należąca do Western Digital zaprezentowała dziś czwartą generację sieciowych urządzeń do tworzenia kopii zapasowych WD Arkeia.

Nowa linia produktów składa się z czterech urządzeń przeznaczonych do montażu w szafach typu rack, wyposażonych w większe dyski twarde, szybsze procesory, większe ilości pamięci oraz zintegrowane dyski półprzewodnikowe, dzięki którym proces tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych trwa krócej. Urządzenia są dostarczane wraz z oprogramowaniem WD Arkeia 10.1, które obsługuje nową technologię „seed and feed” ułatwiającą tworzenie hybrydowych kopii zapasowych z użyciem chmury. W ten sposób firmy mogą przesyłać kopie zapasowe poza lokalizację przez sieć, unikając wysyłania taśm do docelowego miejsca przechowywania kopii.

Modele WD Arkeia R120s i R220s są wyposażone odpowiednio w dwurdzeniowe procesory Atom i czterordzeniowe procesory Xeon. W obu urządzeniach można zamontować opcjonalne napędy taśmowe. Wprowadzone na rynek modele występują w pojemnościach od 2 do 12 TB, a wkrótce będą one dostarczane z oprogramowaniem WD Arkeia v10.1. Nowe urządzenia czwartej generacji zapewniają następujące korzyści:

- Zwiększona prędkość tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych.

- Wyższa pojemność pamięci masowej.

- Łatwiejsza obsługa.

- Niezawodność pamięci masowej.

- Uproszczone przechowywanie danych poza lokalizacją — bez taśm.

Sieciowe urządzenia do tworzenia kopii zapasowych WD Arkeia — modele RA4300, RA4300T, RA5300, RA6300 — pojawią się w sprzedaży w lipcu 2013 roku u wybranych sprzedawców i resellerów (VAR) autoryzowanych przez firmę WD w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia (komplet oprogramowania i sprzętu) zaczyna się od 31 000 złotych netto. Klienci kupujący sieciowe urządzenia do tworzenia kopii zapasowych WD Arkeia otrzymują też rok nieograniczonego dostępu do pomocy technicznej, rok aktualizacji oprogramowania oraz rok ograniczonej gwarancji na sprzęt.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto