A A A

WRC 6 – rajdy w formie zręcznościowej

18 października 2016, 06:00
WRC 6 to kolejna część oficjalnych rajdów samochodowych przygotowanych przez francuskie studio Kylotonn. W przeciwieństwie do poprzedniczek, nowa produkcja miała zaoferować lepszą grafikę i realizm – czy sprostała zadaniu?
WRC 6 – rajdy w formie zręcznościowej

WRC 6 kontynuuje zapoczątkowaną w 2010 roku serię rajdową wykorzystującą oficjalną licencję FIA. Gra oferuje dostęp do pełnej zawartości Rajdowych Mistrzostw Świata wliczając w to oryginalne samochody, wszystkie trasy obecnego sezonu oraz prawdziwe załogi (w tym dwie polskie).

Do naszej dyspozycji twórcy oddali kilka trybów gry w tym początkowy samouczek, możliwość wyboru pojedynczego odcinka oraz ciekawie, acz monotonie poprowadzoną karierę w której stopniowo zasiadamy za kierownicą coraz to mocniejszych samochodów. Gracz ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w klasach Junior WRC, WRC 2 i WRC co pozwala stopniowo piąć się coraz wyżej w tabelach wyników, podpisywać nowe kontrakty i wypełniać zadania narzucone przez zespół. Wszystko to wystarcza na kilka godzin przyjemnej zabawy. Oprócz kariery na graczy czeka także tryb wieloosobowy oferujący grę pośrednictwem Internetu lub tryb split screen.

Twórcy przed premierą obiecywali usprawnioną oprawę audio-wizualną i dotrzymali słowa. Gra wygląda bardzo przyjemnie, a zmienne warunki pogodowe wyglądają bardzo realistycznie. Na plus zasługują także pomniejsze detale jak kurz i zabrudzenia pojawiające się na naszym pojeździe. Kylotonn wyraźnie skupiło się także nad szczegółowo zaprojektowanymi trasami, które teraz są dłuższe i prezentują się o wiele lepiej niż w poprzedniej części gry. Przyczepić można się jedynie do dziwnego systemu zniszczeń, który wizualnie prezentuje się nie najlepiej i nie najlepiej też działa. Często delikatne puknięcie w słupek skutkuje sporym wygięciem maski, a potężne przywalenie w dom kończy się jedynie niewielkim wgnieceniem. Oprawa dźwiękowa stoi na wysokim poziomie i zarówno odgłosy silnika jak i otoczenia wydają się realne.

Model jazdy w WRC 6 również został usprawniony. Oczywiście dalej mamy do czynienia z mocno zręcznościowym stylem prowadzenia, co może okazać się dużym ułatwieniem dla początkujących graczy, teraz jednak samochody zdają zachowywać się bardziej przewidywalnie, a każda zmiana nawierzchni jest wyraźnie odczuwalna. Oczywiście dalej mowa o rajdach, które bez większych problemów możemy ukończyć na klawiaturze i to wybierając pół-profesjonalny poziom trudności. Gra francuskiego studia nie ma się zatem co porównywać do konkurencyjnego DiRT Rally, lecz warto przy tym pamiętać, że pomimo tej samej tematyki są to jednak dwie różne gry skierowane do innych graczy.

 

WRC 6 to gra ciekawie wykonana, oferującą ładne efekty audio-wizualne i zapewniająca sporo dobrej zabawy. Uproszczony model jazdy może okazać się dużym plusem dla początkujących rajdowych fanów lub osób nie posiadających kierownicy. Maniacy realizmu powinni jednak skupić się konkurencji w postaci DiRT Rally.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto