A A A

Wiadomości w Messengerze będą bezpieczniejsze

24 lipca 2020, 08:45
Facebook wprowadził nową funkcję do swojego komunikatora.
Wiadomości w Messengerze będą bezpieczniejsze

Funkcja App Lock na razie tylko w systemie iOS

Facebook wprowadza funkcję App Lock w Messengerze. Pozwala ona zabezpieczyć dostęp do komunikatora za pomocą hasła lub danych biometrycznych. Osoby trzecie nie będą miały wtedy swobodnego dostępu do korespondencji prowadzonej w aplikacji. Funkcja jest opcjonalna i można ją znaleźć w ustawieniach aplikacji, w zakładce Prywatność.

Podobna opcja pojawiła się niedawno także w innym komunikatorze Facebooka – WhatsAppie.

Zabezpieczenia wprowadzono na razie dla sprzętów działających pod kontrolą iOS-a. Użytkownicy Androida muszą poczekać prawdopodobnie do końca tego roku.

 

Kontakty pod kontrolą

To jednak nie koniec zmian wprowadzanych do Messengera z myślą o ochronie prywatności użytkowników. W fazie testów jest obecnie funkcja kontroli kontaktów.  Oznacza to, że w przyszłości będziemy mogli przejąć jeszcze większą kontrolę nad tym, kto będzie mógł do nas wysłać wiadomości.

fot. Kropekk_pl – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto