A A A

Wideomonitoring w rozdzielczości 4K

16 czerwca 2015, 07:20
Podczas targów IFSEC 2015 firma Sony zaprezentuje nową kamerę do wideomonitoringu w rozdzielczości 4K SNC-VM772R.
Wideomonitoring w rozdzielczości 4K

Kamera 4K SNC-VM772R

Firma Sony wykorzysta targi do zaprezentowania ogłoszonej niedawno kamery 4K SNC-VM772R, którą serwis IFSEC Global zaliczył ostatnio do grupy 5 najbardziej innowacyjnych kamer do wideomonitoringu z 2015 r. Model ten wpisuje się w szerszy program wprowadzania nowego standardu wideomonitoringu oraz najlepszych branżowych rozwiązań 4K. Dzięki przetwornikowi obrazu CMOS Exmor R typu 1,0" nowa kamera łączy wysoką rozdzielczość obrazu 4K z dużą czułością przy słabym oświetleniu i funkcjami inteligentnej rejestracji sceny. Pozwala objąć monitoringiem szerszą strefę i mimo to zarejestrować, a razie potrzeby powiększyć i zweryfikować, najmniejsze elementy sceny.

Edukacja dotycząca 4K

Sony zajmie się również działaniami edukacyjnymi dla branży. Pokaże między innymi, jak nowa kamera 4K SNC-VM772R pozwala sprostać wyzwaniom, jakie rodzą technologie wysokiej rozdzielczości - w szczególności problemom z przepustowością łącza, czułością przy słabym oświetleniu i rozdzielczością. Firma będzie też demonstrować innowacyjne rozwiązania wprowadzone specjalnie po to, by zwiększyć uniwersalność w zastosowaniach 4K. Jednym z nich jest funkcja inteligentnego kadrowania. Umożliwia ona dynamiczne kadrowanie fragmentu obrazu na podstawie wykrytego ruchu lub kadrowanie statyczne, skonfigurowane przez użytkownika. W rezultacie można przesyłać wykadrowane fragmenty źródłowego obrazu o rozdzielczości 4K oraz poglądowy obraz Full HD. Takie rozwiązanie pozwala nawet o 50% zmniejszyć wymaganą przepustowość łącza - której ograniczenia stanowią obecnie powszechny problem dla branży.

6. generacja kamer do wideomonitoringu

Podczas tegorocznych IFSEC Sony będzie także demonstrować możliwości swoich kamer szóstej generacji (G6), które szybko stają się punktem odniesienia dla branży. Zwiedzający stoisko Sony zobaczą więc modele o rozdzielczości Full HD, które doskonale sprawdzają się nawet w najtrudniejszych i najbardziej ambitnych zastosowaniach. Jednym z nich będzie nowość z serii X: kamera SNC-XM631. Umożliwi ona gościom praktyczne zapoznanie się z technologią zakresu dynamicznego Sony View-DR.

Ekspozycja najnowszych rozwiązań Sony do wideomonitoringu na targach IFSEC będzie zlokalizowana na stanowisku E250 w londyńskim centrum targowym ExCeL (16-18 czerwca 2015 r.). Dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej Sony.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto