A A A

Windows 10 zapowiada się coraz lepiej

30 kwietnia 2015, 07:00
Chociaż nie poznaliśmy dokładnej daty premiery Windows 10, nowy system Microsoftu zapowiada się naprawdę dobrze. Zebraliśmy listę najciekawszych nowości, jakie przedstawiono podczas konferencji Build w San Francisco.
Windows 10 zapowiada się coraz lepiej

Universal Windows Platform

Plan Microsoftu zakładam że na komputerach, telefonach i tabletach z Windowsem 10 będzie można zainstalować aplikacje stworzone z myślą o systemach Android i iOS. Będzie to możliwe za sprawą Universal Windows Platform Bridge. Microsoft zapewnia, że przepisanie aplikacji z konkurencyjnych systemów operacyjnych na Windows 10

Continuum for Phones

Dzięki temu rozwiązaniu smartfon ma "zastąpić" komputer. Słyszeliśmy to wielokrotnie, ale tym razem Microsoft rzeczywiście może dostarczyć odpowiednią technologię. Smartfona i komputer będzie można połączyć z pomocą kabla HDMI, a ekran główny tego pierwszego zostanie wyświetlony w menu start. Z tego miejsca będzie można uruchomić dowolną aplikację ze smartfona i to w wersji desktopowej, a nie mobilnej. Obsłużmy je oczywiście przy pomocy klawiatury oraz myszy z działającymi skrótami klawiszowymi. Dzięki temu rozwiązaniu zawartość smartfona wyświetlimy i obsłużymy na dowolnym komputerze z systemem Windows 10. Oznacza to niezwykle szerokie zastosowanie - szczególnie w biznesie i edukacji.

Platforma Office

Nowa wersja pakietu Office zostanie uzbrojona w rozszerzenia i dodatki tworzone przez partnerów Microsoftu. Dzięki nim wiele nowych czynności wykonamy bez opuszczania danego programu, włączymy do niego dane pochodzące z innych programów, usług i aplikacji. W końcu Office stanie się wieloplatformowy. Modyfikacje dokumentów na komputerze pojawią się także w iPadzie czy smartfonie z Androidem.

Microsoft Edge

Konferencja otwierającą Build 2015 była okazją do zaprezentowania oficjalniej nazwy nowej przeglądarki internetowej dla systemu Windows 10 - Microsoft Edge. Znana wcześniej jako Spartan wyróżnia się minimalistycznym wyglądem i szeregiem użytecznych funkcji. Z jej pomocą łatwiej sporządzimy notatki i udostępnimy interesujące treści. Nie zabraknie oczywiście integracji z Cortaną i szeregu rozszerzeń. Co ciekawe, te ostatnie będzie można przeportować z Chroma. Microsoft zapewnił, że stosowna modyfikacja kodu potrwa kilkanaście minut.

HoloLens

HoloLens

Na czym polega to rozwiązanie? Jest to połączenie wirtualnej rzeczywistości (zakładamy specjalne okulary) oraz rozszerzonej rzeczywistości (modele 3D i ich projekcja odbywa się w naszym pokoju). Ta technologia przypomina trochę pomysły znane z filmów science fiction, głównie kojarząc się z Holodeck z filmu Star Trek.

Twórcą HoloLens jest Alex Kipman, ojciec sensora Kinect, wielkiego hitu Microsoftu sprzed kilku lat. - To nie jest wirtualna rzeczywistość. To coś więcej niż gogle VR, kolejne ekrany i piksele - opisuje cały projekt Kipman. HoloLens ma być wykorzystywany w pracy oraz w domu.

Niestety, nadal nie wiemy kiedy na rynku pojawi się HoloLens. Co więcej, nadal nie znamy dokładnej daty premiery Windows 10

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
1 maja 2015, 16:56
Witam! Istotnie - są błędy językowe w newsie. A ostatnie zdanie z cytatu wygląda na niedokończone. [quote] Universal Windows Platform Plan Microsoftu zakłada[s]m[/s] że na komputerach, telefonach i tabletach z Windowsem 10 będzie można zainstalować aplikacje stworzone z myślą o systemach Android i iOS. Będzie to możliwe za sprawą Universal Windows Platform Bridge. Microsoft zapewnia, że przepisanie aplikacji z konkurencyjnych systemów operacyjnych na Windows 10 [/quote] Poza tym... Ja również przyzwyczaiłem się do nazwy "Spartan". Ale można się było spodziewać, że nazwa ta ulegnie zmianie, gdyż od początku pisali, że to nazwa robocza (kodowa).
avatar
~Anonim
1 maja 2015, 15:19
Błędy językowe w pierwszych akapitach. Poza tym, szkoda że Spartan będzie nazywał się Edge. Już się przyzwyczaiłem do Spartana.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto