A A A

Wkrótce cyfrowy dolar?

24 stycznia 2022, 06:40
FED proponuje dyskusję nad wprowadzeniem cyfrowej waluty.
Wkrótce cyfrowy dolar?

Czy Amerykanie niebawem zapłacą cyfrowo?

Na świecie już około 90 krajów zastanawia się nad wprowadzeniem cyfrowych wersji swoich pieniędzy. Robi to UE, a Chiny już testują e-juana. Wydaje się, że Stany Zjednoczone nie mogą pozostać w tyle, dlatego FED (Rezerwa Federalna, organizacja 12 amerykańskich banków o specjalnym statusie) opublikował dokument, w którym chwali zalety elektronicznej waluty. W dokumencie czytamy, że przelewy wykonywane za jej pomocą są szybsze i łatwiejsze w realizacji.

 

Amerykańska Rezerwa Federalna niechętna e-dolarowi

FED zastrzega, że wydana opinia nie oznacza zalecenia wprowadzenia cyfrowego dolara w USA, tylko zachęca do dyskusji na ten temat. Według FED-u elektroniczna waluta mogłaby ograniczyć jego wpływ na system finansowy, zmniejszyć popularność banków komercyjnych, a także zaangażować państwo do kontroli danych finansowych obywateli USA. Rezerwa Federalna postrzega te cechy jako niepożądane.

fot. mohamed_hassan – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto