A A A

Wpisy na Twitterze mogą mieć ograniczenia odpowiedzi

12 sierpnia 2020, 10:40
Wszyscy posiadacze konta na Twitterze mogą od teraz ograniczać wybranym osobom możliwość odpowiedzi na tweety.
Wpisy na Twitterze mogą mieć ograniczenia odpowiedzi

Aktualizacja Ćwierkacza

Podczas najnowszej aktualizacji Twittera dla systemu iOS wyciekła informacja, że użytkownicy platformy korzystający z urządzeń Apple'a będą mogli cieszyć się nową opcją – ustawianiem ograniczenia na odpowiedzi na opublikowane tweety. Dostosowanie tego, kto może odpowiadać na dany wpis będzie jednak obejmowało wszystkich użytkowników Twittera, nie tylko tych, którzy mają urządzenia z iOS-em.

 

Zmiany w aplikacji

Użytkownicy serwisu, na którym internauci mogą się dzielić krótkimi przemyśleniami zwanymi tweetami, wielokrotnie zgłaszali chęć uzyskania opcji, która umożliwi ograniczenie odpowiedzi na niektóre posty. Twitter w końcu jak widać ugiął się pod prośbami użytkowników, bo funkcja taka zostanie wprowadzona.

Zmiany w odpowiedziach na tweety będą umożliwiały określenie przez właściciela konta, kto może dodać odpowiedź do opublikowanego posta. Będzie można wybrać kategorię "Wszyscy", "Tylko obserwowane osoby" oraz "Tylko osoby wymienione w tweecie".

Pomimo ograniczeń w odpowiedziach, społeczność Twittera nadal może wszystkie wpisy retweetować, udostępniać i polubiać.

 

Po co ograniczać?

Funkcja ograniczania odpowiedzi jest częścią ogólnych starań Twittera, aby dać użytkownikom większą kontrolę nad tym, z kim rozmawiają na platformie. Dzięki temu nie powinny pojawiać się sytuacje, w których internauta otrzymywać będzie niechciane odpowiedzi od trolli z Twittera i do innych nieprzyjemnych osób.

W poście na blogu Twittera podano, że osoby, które miały wcześniejszy dostęp do tej funkcji ograniczania, czuły się bezpieczniejsze i chętniej publikowały tweety, ponieważ były chronione przed spamem, nadużyciami i niechcianymi prywatnymi wiadomościami. Opcja wyboru, kto może odpowiadać, pomaga również w blokowaniu niechcianych zakłóceń od użytkowników apki, botów i reklamodawców – 60% użytkowników korzystających z tej funkcji podczas testów nie korzystało z funkcji "Wycisz" lub "Blokuj".

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto