A A A

Wykształceni kupują iPhone’y

28 stycznia 2015, 12:00
Firma Chitika przeprowadziła badania z których jasno wynika, że większość osób z wyższym wykształceniem sięga po produkty Apple.
Wykształceni kupują iPhone’y

Wyniki badań nie są miarodajne. Firma Chitika skupiła się na pojedynczych stanach, a nie mniejszych regionach, miastach czy dzielnicach. Dodatkowo badanie przeprowadzono tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, więc rezultatów nie można przekładać na inne kraje.

Badania przeprowadzone przez agencję Chitika pokazują, że najwięcej użytkowników iPhone'ów mieszka na Alasce, w stanie Montana i Vermont. Najmniej właścicieli smartfonów Apple jest w Nowym Meksyku, Iowa i Delaware.

Na sprzedaż iPhone'ów wpływa poziom wynagrodzenia, który koreluje z wyższym wykształceniem. Autorzy badań podali, że prawie 80 proc. kupujących modele iPhone 6 i iPhone 6 Plus w pierwszych dniach sprzedaży stanowili mężczyźni, z których aż 60 proc. zarabia ponad 75 tys. dol. rocznie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
28 stycznia 2015, 13:07
Większość osób z wyższym wykształceniem sięga po produkty Apple, czy może większość klientów Apple to osoby z wyższym wykształceniem?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto