A A A

Yamaha MCR-N560 - sieciowa wszechstronność

6 listopada 2013, 10:51
Yamaha MCR-N560 - sieciowa wszechstronność

Wraz z modelem MCR-N560 Yamaha wzbogaca kompaktowe zestawy muzyczne o pełną funkcjonalność sieciową, zapewniając możliwość odtwarzania muzyki z niemal dowolnego źródła.

Już od ponad dekady seria PianoCraft wyznacza kierunek rozwoju kompaktowych systemów muzycznych i udowadnia, że nawet niewielkie urządzenie może być źródłem wysokiej jakości brzmienia. Od początku swojego istnienia konstrukcje PianoCraft wyróżniały się połączeniem wzornictwa z precyzyjną reprodukcją dźwięku. Najnowszy model, MCR-N560, do zalet dotychczasowych kompaktowych zestawów muzycznych Yamahy dodaje bogactwo funkcji sieciowych. Strumieniowanie muzyki z sieci i dostęp do radia internetowego to tylko część zalet urządzenia. Dzięki pełnej kompatybilności z siecią najnowsza Yamaha odtwarza pliki MP3 i AAC, ale też materiał najwyższej rozdzielczości, np. FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Obsługa technologii AirPlay umożliwia bezprzewodowy transfer dźwięku z urządzeń Apple. Jeszcze większą wszechstronność zapewnia bezpłatna aplikacja NP Controller, przygotowana z myślą o systemach iOS oraz Android, dzięki której użytkownik może sterować systemem muzycznym bezpośrednio ze smartfonu lub tabletu i bezprzewodowo przesyłać muzykę (MusicPlay), wszystko w ramach jednej aplikacji.

Konstruktorzy pamiętali także o użytkownikach bezprzewodowych urządzeń, dlatego też MCR-N560 współpracuje z adapterami YWA-10 i YBA-11. Pierwszy z nich zapewnia dostęp do domowej sieci Wi-Fi i możliwość strumieniowania muzyki z dowolnego źródła włączonego do sieci. Adapter YBA-11 wykorzystuje technologię Bluetooth, dzięki czemu użytkownik może przesłać bezprzewodowo muzykę natychmiast po nawiązaniu połączenia pomiędzy urządzeniami, bez konieczności konfigurowania sieci. Dla użytkownika oznacza to wygodę korzystania z mnogości źródeł cyfrowego dźwięku i możliwość zanurzenia się w wysokiej jakości brzmieniu.

Tak jak pozostałe konstrukcje z serii PianoCraft, MCR-N560 wyróżnia się wysokiej jakości stereofonicznym dźwiękiem o minimalnym współczynniku zniekształceń. Cyfrowy wzmacniacz gwarantuje wysoką wydajność, a zaawansowane układy cyfrowe wykorzystują niezależne podzespoły do odtwarzania CD oraz audio z internetu. MCR-N560 przekonuje także wyjątkowym wzornictwem. Jednostka centralna łączy aluminiowy panel przedni z bokami wykonanymi z drewna bądź też pokrytymi lakierem fortepianowym. Dopasowane wizualnie obudowy głośników wyróżniają się równie luksusową fakturą wykończenia i zaokrąglonymi narożnikami, odzwierciedlającymi związek Yamahy z instrumentami muzycznymi.

Yamaha PianoCraft MCR-N560 jest już dostępna w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna zestawu wynosi 2399 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto