A A A

YouTube Music wyprze ze smartfonów aplikację Google Play Music

2 października 2019, 09:00
Użytkownicy smartfonów z Androidem w wersji 9 i 10 znajdą na swoich urządzeniach preinstalowaną apkę muzyczną YouTube’a.
YouTube Music wyprze ze smartfonów aplikację Google Play Music

Posiadacze urządzeń z Androidem staną przed koniecznością zamiany aplikacji Google Play Music na YouTube Music jako domyślnego programu do odtwarzania muzyki. Na oficjalnym blogu YouTube’a pojawiła się informacja o nadchodzących zmianach. Aplikacja muzyczna YouTube’a będzie teraz preinstalowana na nowych urządzeniach z Androidem 9 i 10. Google zapewnia jednak, że apka Google Play Music będzie nadal dostępna dla posiadaczy smartfonów z tymi wersjami systemu, jednak konieczne będzie jej samodzielne pobranie ze Sklepu Play.

Po ogłoszeniu wspomnianych zmian w sieci pojawiły się pierwsze głosy niezadowolenia. Internauci są niechętni apce YouTube’a chociażby z tego względu, że YouTube Music nie ma takich udogodnień, jakie dawał Google Play Music - na przykład streamowania muzyki użytkownika prosto z chmury. Ponadto aplikacja YouTube'a wymaga dodatkowych opłat w celu pozbycia się reklam emitowanych między utworami oraz słuchania muzyki w tle.

Można się spodziewać, że gros osób zignoruje nadchodzące zmiany i wciąż będzie korzystać z samodzielnie pobranych ze Sklepu Play apek, takich jak Tidal czy Spotify. Prawdopodobnie YouTube Music rozpocznie prace nad usprawnieniem działania swojej aplikacji. Pierwszym krokiem jest wprowadzona już możliwość odtwarzania w apce muzyki wgranej zarówno na smartfony, jak i tablety.

fot. mohamed Hassan - Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto