A A A

YouTube nie tylko do oglądania filmów

13 października 2020, 07:00
Google pracuje nad tym, by serwis służył nie tylko do oglądania filmów, ale i do robienia zakupów.
YouTube nie tylko do oglądania filmów

Zakupy na YouTubie

Według agencji prasowej Bloomberg administratorzy serwisu YouTube zaczęli wysyłać do autorów kanałów prośby o oznaczanie produktów, które występują w ich filmach. Serwis prawdopodobnie planuje połączyć je z narzędziami do zakupów oferowanymi przez Google'a. Celem ma być przekształcenie YouTube'a w miejsce, w którym będzie można przeglądać i kupować prawie wszystko, co zostanie zaprezentowane w filmach.

 

Oglądaj i kupuj

Serwis nie zdradza szczegółów, jednak jego rzecznik potwierdził agencji Bloomberg, że testowane są niektóre funkcje e-sklepów, m.in. integracja z platformą handlu elektronicznego Shopify. Te rozwiązania idealnie wykorzystałyby potencjał YouTube'a, na którym nie brakuje wideorecenzji różnych produktów. Nowe funkcje sprawiłyby, że po zobaczeniu prezentacji możliwe byłoby dokonanie zakupów bez opuszczania serwisu.


fot. TymonOziemblewski - Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto