A A A

YouTube ułatwia życie autorom

2 listopada 2020, 09:50
Na należącej do Google'a platformie streamingowej pojawiły się nowe narzędzia.
YouTube ułatwia życie autorom

Żeby filmu nie wycięli

W serwisie YouTube zostały uruchomione trzy narzędzia pozwalające uniknąć roszczeń związanych z naruszaniem praw autorskich.

 

Tnij i zastępuj

Pierwsze udogodnienie polega na możliwości regulowania punktu początkowego i końcowego materiału wideo, między którymi chce się wyciszyć lub usunąć treści objęte prawami autorskimi. W rezultacie nieuprawnione użycie chronionego materiału nie skutkuje usunięciem całego filmu.

Drugie usprawnienie to możliwość modyfikowania dźwięku i zastępowania fragmentów chronionych prawami autorskimi takim materiałem, którego można użyć nie narażając się na zarzuty o dokonanie kradzieży.

Ostatnim narzędziem jest ulepszona biblioteka materiałów audio. Znajdują się w niej ścieżki dźwiękowe, z których można korzystać bezpłatnie. Zapisane w niej utwory albo nie podlegają prawom autorskim w ogóle, albo zostały powszechnie udostępnione na otwartych licencjach.

fot. Pete Linforth – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto