A A A

ZTE próbuje oswoić Androida

29 stycznia 2013, 08:32
ZTE próbuje oswoić Androida

Firma ZTE we współpracy z operatorami postanowiła przygotować interfejs użytkownika, który umożliwia zmianę wyglądu pulpitu Androida, tak aby przypominał nasz poprzedni telefon.

Przygotowany we współpracy z australijskim operatorem Telstra interfejs użytkownika umożliwia dostosowanie androidowego UI do wyglądu pulpitu swojego pierwszego smartfona. Jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza starszemu pokoleniu użytkowników, którzy od wielu lat przyzwyczajeni są do zaimplementowanego w swoim pierwszym smartfonie układu widgetów oraz aplikacji.

ZTE zapowiedziało także wieloletnią współpracę z Nuance Communications, Inc, globalnym dostawcą usług głosowych i językowych na urządzenia mobilne. Efektem partnerstwa będzie zastosowanie w urządzeniach ZTE działających pod kontrolą systemu Android usług głosowych pakietu Car Mode aż w 25 językach. Rozwiązania implementowane przez Nuance w smartfonach ZTE oparto na technologii hands-free oraz eyes-free access, dzieki czemu kierujący pojazdem ma swobodę korzystania z połączeń głosowych, funkcji tekstowych oraz nawigacyjnych. Moduł samochodowy Nuance posiada także tryb pozwalający zablokować wszelkie rozpraszające kierowcę czynniki, takie jak rozmowy przychodzące i wiadomości, jednocześnie wysyłając komunikat o nieodebranych rozmowach i esemesach.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto