A A A

Zalman ZM-HE135 - aluminiowa kieszeń na dysk

14 grudnia 2012, 12:58
Zalman ZM-HE135 - aluminiowa kieszeń na dysk

Zalman zaprezentował kieszeń na dyski SSD i HDD 2.5” – ZM-HE135 z możliwością sprzętowego zaszyfrowania nośnika kluczem AES 256-bit.

Wykonane z gładkiego aluminium urządzenie oferuje maksymalny transfer danych na poziomie 640 MB/s w trybie USB 3.0. Zaletą obudowy jest także jej waga, wynosząca zaledwie 79 g.

Kieszeń jest gotowa do pracy w chwili podłączenia jej do portu USB w komputerze PC (Plug & Play). W pamięci urządzenia zaimplementowano program Secure Tool umożliwiający wykonanie podstawowych operacji, w tym zaszyfrowanie dysku, sformatowanie go czy podzielenie na partycje – nie ma więc potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Kieszeń ZM-HE135 jest wstecznie kompatybilna ze standardem USB 2.0.

Zastosowany w urządzeniu przycisk One Touch Backup & Safe Removal pozwala na łatwe stworzenie kopii zapasowej danych, poprzez przekopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu (funkcja One Touch Backup). Przytrzymanie tego przycisku przez 3 sek. umożliwia szybkie wyłączenie urządzenia, bez obawy o uszkodzenie plików (funkcja Safe Removal).

Prezentowana kieszeń firmy Zalman jest niewielkich rozmiarów – 146 (D) x 81 (S) x 14 (W) mm i nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia, kieszeń wraz z dyskiem można schować do etui zawartego w zestawie. Do obudowy dołączono też śrubokręt oraz kabel USB.

Sugerowana cena detaliczna (brutto) obudowy ZM-HE135 to 115 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto