A A A

Zapłać za brak reklam na YouTube

9 kwietnia 2015, 07:30
Na YouTube zaroiło się od reklam. Użytkownicy muszą je oglądać, aby Google mógł zarabiać. Sytuacja ulegnie wkrótce pewniej zmianie, ponieważ reklam będzie można uniknąć - oczywiście za opłatą.
Zapłać za brak reklam na YouTube

Wyszukiwarkowy gigant i właściciel serwisu YouTube powiadomił największych twórców treści, że zamierza umożliwić oglądanie materiałów bez reklam. Warunkiem będzie jednak comiesięczna opłata. To oznacza oczywiście mniejszy zarobek dla tychże twórców, ale Google wspaniałomyślnie podzieli się wpływami.

Dla nas sprawa jest prosta - albo płacimy i cieszymy się serwisem jak za dawnych lat, albo nie i wszystko zostaje po staremu.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
19 kwietnia 2015, 11:29
Abonament SMS na pewno nie byłby taki tani.
avatar
~Anonim
19 kwietnia 2015, 10:11
Moim zdaniem, jak już koniecznie MUSZĄ być reklamy, to powinny być w formie bannerów, czyli takie jak np. na stronie "PC - Format" (a nie - wplatane w filmiki wideo). Z reklamowych bannerów chyba też są jakieś zarobki, a przynajmniej taka forma mniej by przeszkadzała ;) . P.S. Jak chcę coś odtworzyć na "Wrzuta.pl" to też już jest info o reklamach i komunikat, że jeśli chcę to odtworzyć, to muszę wpierw dezaktywować "Adblock Plus". Ten komunikat wyświetlają nawet w przypadku nagrań audio. P.S 2. Jeżeli bannery reklamowe obok ekranu wyświetlającego filmy to zły pomysł, to powinno być coś w rodzaju miesięcznego abonamentu SMS. Działało by to na tej zasadzie, że wysyłali byśmy SMS o jakiejś tam treści (np. "ABONAMENT YOUTUBE") pod jakiś tam numer za 2,46 zł. + VAT - i przez miesiąc mieli byśmy "YouTube" wolne od reklam. Po miesiącu znów SMS za 2,46 zł + VAT - i znów spokój na miesiąc. Z każdej sytuacji są co najmniej dwa wyjścia.
avatar
~Anonim
13 kwietnia 2015, 07:02
Garownik napisał(a): A w jakiej formie miałby być wg. Ciebie ten pakiet? Według mnie nie powinno w ogóle być żadnego pakietu. Może dostałeś zbiór pdfów z informacjami o których wie każdy gimnazjalista, może paczkę freewareowych programów z instrukcjami i wymyślonymi, na wyrost napisanymi zaletami. Nie wiem. Co by to nie było- nie było Ci potrzebne. Powiem nawet więcej- gdyby nie to, że jesteś tu od dwóch lat i masz 40 wypowiedzi- dostałbyś warna za umieszczanie treści reklamowej :E
avatar
Garownik
12 kwietnia 2015, 23:33
kamel16 Nie, nie żartuje. A w jakiej formie miałby być wg. Ciebie ten pakiet? Otóż dostałem link do pobrania z ich serwisu z całym zestawem. Korzystam już od kilku dni i jestem bardzo zadowolony. Skoro to legalna strona i normalni ludzie z, którymi rozmawiałem, normalna firma tylko startująca. To czego miałbym się obawiać? Paczkę przeskanowałem oczywiście antywirusem itd, ale nic nie było, tylko same dobre rzeczy :P Więcej wiary w ludzi ;)
avatar
~Anonim
12 kwietnia 2015, 23:02
Garownik napisał(a): Kupiłem sobie pakiet dający bezpieczeństwo i anonimowość w sieci :) bo jak każdy wie w necie można szybko kogoś namierzyć i okraść. Powiedz że żartujesz. Proszę proszę proszę proszę proszę :E Zwróć uwagę, że (nie wiem w jakiej formie jest ten pakiet) 1. Zapłaciłeś -czyli Cię okradli 2. Namierzyli Cię -wysłali Ci "coś" pod Twój adres, czy to elektroniczny czy domowy 3. Straciłeś anonimowość, bo zapłaciłeś pewnie za to przelewem i mają Twoje dane Chłopie dałeś sie wydymać. :E I co najgorsze- w zamiarze dymających miałeś myśleć że wcale Cię nie dymają, a wręcz są Twoimi przyjaciółmi. Wszystko poszło po ich myśli.
avatar
Garownik
12 kwietnia 2015, 22:55
A ja polecam obejrzeć stronę xxx.smafen.com.pl Tam radzą jak ominąć takie reklamy. Kupiłem sobie pakiet dający bezpieczeństwo i anonimowość w sieci :) bo jak każdy wie w necie można szybko kogoś namierzyć i okraść. Pozdrawiam!
ptrick
ptrick
9 kwietnia 2015, 19:37
Eh, Dawidzie, znowu pleciesz głupoty... Dodrukowanie pieniędzy ma okropny efekt na gospodarkę. No ale przecież Ty myślisz na zasadzie "E tam, co się stanie jak braknie i się dodrukuje, no nic przecież pieniądze będą", niestety tak nie jest. Druga sprawa, nie musiałem czytać artykułu, by już wiedzieć, że tak, będzie wybór, albo reklamy albo abonament i to nie jest zła opcja. Kolejna sprawa, NIKT, absolutnie NIKT nie będzie patrzył na zarobki emerytów w Polsce, skoro inne kraje stać na takie coś, więc nie płacz, że będziesz miał takie problemy, tym bardziej, że widać po tym co niby kupujesz, że żyjesz znacznie lepiej niż zwykły emeryt, lepiej nawet niż przeciętna osoba pracująca. I ostatnia, czego chyb nigdy się nie nauczysz, nie ma nic za darmo, przeglądasz internet i masz reklamy, bo na tym często strony zarabiają, myślisz, że na YT z czego ludzie mają pieniądze? Mówię o ludziach nagrywających filmy tam, a nie firmach etc. które mają swoje zyski. No właśnie oni zarabiają z reklam głównie + jakieś akcje osobne, które są im oferowane po czasie. Więc może w końcu pomyślisz nad tym co piszesz, a nie tylko patrzysz na siebie, że za wszystko każą Ci płacić, a Ty biedny nie masz z czego zapłacić?
avatar
~Anonim
9 kwietnia 2015, 19:15
wojownikhaha: ZUS? A ZUS może wziąć z tzw. fabryki pieniędzy - czyli Narodowego Banku Polskiego (skr. NBP) :jezor: . A tak na serio... Na "Ipli" już dawno można sobie wybrać: [list] [*]albo oglądamy filmy z reklamami (za free) [*]albo bez reklam (usługa płatna) [/list] Mam nadzieję, że za jakiś czas wymyślą jakąś wtyczkę do "Firefoksa" działającą na podobnej zasadzie co "Adblock Plus". Jak sobie to wyobrażam? :oczy: Bardzo prosto. Instalowało by się wtyczkę do "Firefoksa" (o ile by takowa powstała), włączało by się filmik na "YouTube", a zadaniem wtyczki było by zablokowanie reklam w czasie emisji filmu i scalenie filmu w taki sposób by widz nie zorientował się, że w tym i w tym miejscu jest reklama ;) .
wojownikhaha
wojownikhaha
9 kwietnia 2015, 15:26
To teraz powiedz Dawid, kto ma ci dać pieniądze na twoją rentę czy emeryturę? Trzeba jednej osobie najpierw te $ pod przymusem zabrać. Należy w tym celu podnieść podatki. By było na większe emerytury. Fachowo nazywa się to redystrybucja biedy.
avatar
~Anonim
9 kwietnia 2015, 14:36
Witam! Jak rozumiem - będzie możliwość wyboru pomiędzy oglądaniem płatnym (bez reklam) - i darmowym (z reklamami)? :oczy:  Każdy tylko myśli, jak wybulić od drugiego człowieka trochę kasy. I tych sposobów jest coraz więcej, a renty i emerytury wcale jakoś znacząco nie wzrastają. A jak już wzrastają - to zaraz są jakieś podwyżki rachunków, albo właśnie takie "niespodzianki" jak od "YouTube" - i to w ostatecznym rozrachunku wychodzi na 0.
koneton
koneton
9 kwietnia 2015, 14:27
No cóż, w takich sytuacjach zazwyczaj powstaje/rośnie konkurencja oferująca podobne usługi za darmo...
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto