A A A

Zapomniała o Facebooku, ale Facebook o niej nie

30 sierpnia 2021, 08:20
Prawniczka z Kalifornii miała „martwe" konto na platformie. Mimo to Facebook wciąż dostarczał jej personalizowane reklamy.
Zapomniała o Facebooku, ale Facebook o niej nie

Zewnętrzne firmy szpiegują dla Facebooka

42-letnia prawniczka, Megan Borovicka, od ośmiu lat nie używała swojego konta. Założyła go i po prostu o nim zapomniała. Nigdy nie wybrała żadnych znajomych, nie aktualizowała swojego statusu, nie polubiła żadnych zdjęć ani postów. Mimo to w ciągu ostatnich lat Facebook regularnie wykorzystywał tę „próżnię danych", aby wydobyć bardzo konkretne szczegóły z jej życia – od marki bielizny po miejsce, w którym otrzymała wypłatę...

Skąd gigant czerpał te informacje? To proste – od innych firm, z aplikacji i stron internetowych, które szpiegują nasze dane w jego imieniu. Nawet jeśli nie korzystamy aktywnie z Facebooka. Ba, być może nawet, jeśli nigdy nie mieliśmy tam konta. Firma analizująca oprogramowanie Sensor Tower ustaliła, że wśród 100 najpopularniejszych aplikacji na smartfony, 61 zawiera oprogramowanie szpiegujące Facebooka lub jego moduły śledzące.

Historię amerykańskiej prawniczki opisali dziennikarze „The Washington Post".

fot. Gerd Altmann – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto