A A A

Zasilacz Zalman ZM700-SV

18 lutego 2013, 15:11
Zasilacz Zalman ZM700-SV

Zalman zaprezentował zasilacz z certyfikatem 80 PLUS Silver – ZM700-SV o mocy 700 W i 89% sprawności przy typowym obciążeniu.

Najnowszy model w ofercie Zalmana posiada podwójny układ przełączania transformatora wejściowego, który zwiększa stabilność jego pracy oraz redukuje ilość generowanej energii cieplnej, a także wyposażony jest w bardzo mocną, pojedynczą linię +12 V (648 W; 54 A).

W zasilaczu ZM700-SV zastosowano 120 mm wentylator wspierany przez system Smart Fan Control, optymalizujący jego pracę i dostosowujący prędkość wentylatora do aktualnych warunków. Model ZM700-SV umożliwia wykorzystanie do 4 złączy PCI-E w trybie multi-GPU, dzięki czemu mogą korzystać z niego użytkownicy łączący karty graficzne w technologii CrossFireX lub SLI.

Najnowszy zasilacz jest zgodny ze standardami ATX12V v2.3 i SSI EPS 12V 2.92. Zastosowano w nim wiodące na rynku zabezpieczenia: przeciwzwarciowe (SCP), przed przeciążeniem całej jednostki (OPP), przed przeciążeniem stabilizatora (OCP), przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym (OVP), przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP) oraz przed przegrzaniem zasilacza (OTP). Dodatkowo zasilacz ma aktywną korekcję współczynnika mocy (aktywne PFC).

Urządzenie ma jedno złącze EPS (8-pinowe), które można rozdzielić na dwie wtyczki ATX12V. Jednostki pozwalają na jednoczesne podpięcie do 6 urządzeń SATA i 5 urządzeń IDE (+ napęd FDD). Przewody zasilaczy umieszczono w oplocie.

W urządzeniu zastosowano trwałe japońskie kondensatory mogące stabilnie pracować nawet w temperaturze 105°C. Przewidywany czas bezawaryjnej pracy (MTBF) zasilacza wynosi 100 000 godzin (przy temperaturze 25°C i pełnym obciążeniu). Zasilacz Zalman ZM700-SV jest zgodny z normą Erp 2010 Lot 6, dzięki czemu w trybie gotowości pobiera mniej niż 1 W.

Sugerowana cena detaliczna za zasilacz Zalman ZM700-SV wynosi 429 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto