A A A

Zuckerberg ma nową koncepcję platformy społecznościowej

26 listopada 2019, 11:00
Dodanie zakładki Ulubieni ma umożliwić użytkownikom Facebooka częstsze dzielenie się wydarzeniami z życia.
Zuckerberg ma nową koncepcję platformy społecznościowej

Technologiczna blogerka Jane Manchun Wong poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że odkryła zmiany w kodzie źródłowym Facebooka. Według Wong na platformie mogą zostać wprowadzone zmiany w udostępnianiu informacji – na wzór sekcji Relacje na Instagramie. Koncern Zuckerberga potwierdza te przypuszczenia.

Jak wynika z testów prowadzonych swego czasu na Instagramie, udostępnianie postów w sekcji Relacje stało się bardziej popularne, gdy wprowadzono opcję wyświetlania pewnych zdarzeń wyłącznie dla osób z listy bliskich znajomych. Podobną strategię obrał teraz Mark Zuckerberg. W wypowiedzi dla redakcji TechCrunch oznajmił, że żeby Facebook przetrwał kolejne 15 lat, należy w taki sposób prowadzić platformę, aby ludzie wracali tam codziennie i dzielili się wydarzeniami z życia ze swoimi najbliższymi i przyjaciółmi. Zuckerberg chce odejść od modelu strony, na którą użytkownicy zaglądają od czasu do czasu, aby przejrzeć pobieżnie ostatnio dodane posty i poczuć, że w ten sposób zacieśniają więzy z wybraną grupą. Z tego względu Facebooku planuje wprowadzić podobne rozwiązanie jak opcja Bliscy znajomi w sekcji Relacje na Instagramie.

Modyfikacja ta ma zachęcić użytkowników do częstszego dzielenia się informacjami, które w ten sposób staną się bardziej intymne i osobiste. Obecnie wiele osób rezygnuje z dodawania pewnych treści właśnie z powodu ich ogólnodostępności. Dodanie zakładki Ulubieni ma umożliwić uczestnikom Facebooka nowe sposoby kontaktu z wybranymi znajomymi i pozwolić na częstsze dzielenie się różnego rodzaju wydarzeniami z życia. Takie „mikrodzielenie się" z osobami z zakładki Ulubieni ma ożywić relacje, a tym samym podtrzymać życie platformy.

Póki co, zmiany te są opracowywane jedynie wewnętrznie – żaden użytkownik Facebooka nie ma jeszcze do nich dostępu. Kolejnym krokiem, jakiego możemy się spodziewać, jest testowanie nowej funkcji na małej grupie odbiorców. Nie wiadomo, kiedy Ulubieni będą działać globalnie.

fot. Jane Manchun Wong (Twitter)

 

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto