A A A

Zwolnienia w Mozilli

12 sierpnia 2020, 07:40
Korporacja Mozilla zapowiedziała reorganizację oraz zmniejszenie personelu.
Zwolnienia w Mozilli

Komercyjny dział Fundacji Mozilla rozstanie się z 250 pracownikami.

O planowanych zwolnieniach poinformowała Mitchell Baker, szefowa Korporacji Mozilla. Organizacja zamknie także swój oddział w Tajpej na Tajwanie.

 

Druga fala

Pierwsze redukcje etatów w korporacji zapowiedziano na początku bieżącego roku. Pracę straciło wówczas ok. 70 osób; część z nich zastąpili wolontariusze. Zwolnienia były spowodowane utratą płynności finansowej spowodowaną przez zmniejszenie sum otrzymywanych od sponsorów.

Mozilla przedstawiła wówczas plan pozyskania dodatkowych funduszy z tytułu świadczonych usług, takich jak sieć VPN Firefox Private Network. Mitchell Baker przyznaje jednak obecnie, że pandemia koronawirusa i jej finansowe konsekwencje zmusiły korporację do zmiany zamiarów. Oprócz zwolnienia 250 pracowników niezbędne będzie ustalenie nowych zasad współpracy z ok. 60 osobami zatrudnionymi w fundacji.

Zwalniani pracownicy otrzymają odprawę w wysokości ich podstawowego wynagrodzenia do 31 grudnia oraz nadal będą otrzymywać premie według zasad obowiązujących do połowy br.

Baker zapowiada także zintensyfikowanie działań prorynkowych, które pozwolą organizacji stanąć na nogi. Mozilla będzie wciąż koncentrować się na Firefoksie, usługach z rodziny Pocket, projekcie wirtualnej rzeczywistości Hubs i odpłatnej sieci VPN.

Korporacja Mozilla została powołana do życia w 2005 roku. Do jej zadań należy m.in. pozyskiwanie środków finansowych dla Fundacji Mozilla.

fot. Mozilla


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto