A A A

eBay zapłaci za podrobione torebki

5 czerwca 2008, 13:18
eBay zapłaci za podrobione torebki

20 tys. euro musi zapłacić eBay za sprzedaż dwóch podrobionych torebek marki Hermes – taki werdykt wydał wczoraj francuski sąd. Identyczną karę dostała internautka, która wystawiła torebki. Taki obrót sprawy nie wróży dobrze platformie aukcyjnej. Mogą się posypać kolejne kary.
To pierwszy przypadek we Francji skazania platformy aukcyjnej. Przypominamy, że sprawa dotyczyła aukcji, na której wystawiono trzy torebki za łączną kwotę 3 tys. euro. Jak się okazało, dwie torebki były podróbkami. Sąd uznał, że serwis ponosi taką samą winę jak nieuczciwy sprzedawca.

Wyrok może być precedensem i wpłynąć na inne sprawy, które toczą się przeciwko serwisowi aukcyjnemu. Największy proces wytoczył serwisowi eBay producent luksusowych towarów LVMH. Domaga się on 20 milionów odszkodowania. Wyrok w tej sprawie poznamy już 30 czerwca. W kolejce stoją kolejni producenci l'Oreal i Louis Vuitton.

Źródło: Rzeczpospolita


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto