A A A

iPhone 13 i rozmowy z końca świata

30 sierpnia 2021, 11:40
Według ostatnich pogłosek nowy smartfon Apple'a będzie obsługiwał łączność satelitarną.
iPhone 13 i rozmowy z końca świata

Zadzwoń z bieguna

Ming-Chi Kuo, analityk specjalizujący się w zagadnieniach związanych z firmą Apple, poinformował redakcję portalu MacRumors, że nowy model iPhone'a prawdopodobnie będzie w stanie nawiązywania połączenia satelitarne.

Kuo wyjaśnił, że dzięki specjalnej wersji chipu Qualcomm X60 zamontowanego w iPhone'ie 13 telefon będzie mógł komunikować się z satelitami na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Obecnie najbardziej znaną konstelacją takich satelitów jest system należący do firmy Starlink, świadczącej usługi dostępu do internetu.

Gdyby przypuszczenia Kuo potwierdziły się, użytkownicy iPhone'a 13 mogliby prowadzić rozmowy i wysyłać wiadomości tekstowe nawet w miejscach, w których brakuje naziemnej infrastruktury komórkowej. O tym, czy plotki się sprawdzą, będzie wiadomo niebawem: premiery nowego modelu należy spodziewać się nie później niż za kilkanaście dni.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto