A A A

Poleć ciekawą stronę

PC Format 04/2010
Z ogromnych zasobów internetu wybieramy dla Was to, co najciekawsze. Witryny, które szczególnie przypadły do gustu redakcji, oznaczyliśmy kolorem czerwonym. Odwiedzane przez ekspertów niebieskim. Zielony kolor przeznaczyliśmy dla stron, które polecili i opisali czytelnicy PC Formatu. [Paweł Bijata]

Społeczność na piątkę!

Strona czytelnika
www.give5.pl
Give5 to innowacyjna forma zawierania nowych kontaktów i znajomości przez internet. Nie jest to typowy portal społecznościowo-randkowy, lecz miejsce promujące speed dating, czyli tak zwane szybkie randki. Na poznanie wybranego partnera mamy zaledwie 5 minut, a do tego celu niezbędne będą słuchawki i kamera, bo prowadzona rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym, a nie, jak to bywa w tradycyjnych portalach społecznościowych, przez wysyłanie wiadomości. Dopiero po zakończeniu tej krótkiej konwersacji decydujemy, czy warto kontynuować rozmowę z naszym rozmówcą. Jeśli w ciągu 15 sekund po zakończeniu rozmowy „przybijemy piątkę” z tą osobą, będziemy mogli kontynuować dalszą rozmowę bez limitów czasowych.
Nadesłał Arkadiusz P. z Olsztyna, pracownik biurowy

Ogłoszenia w twoim mieście

Strona czytelnika
www.szerlok.pl
Serwisów z ogłoszeniami jest w polskiej sieci sporo. Nowa witryna, Szerlok.pl, stawia na szybką lokalizację oferty i ogłoszenia lokalne. Ze strony głównej internauta ma dostęp do 18 większych miast. Ogłoszenia zamieszcza się za darmo. Odwiedzając serwis, warto zajrzeć do działu Dziennik Szerloka, gdzie administratorzy informują o nowościach na stronie.
Anna Z. 22-letnia studentka Uniwersytetu Wrocławskiego

Książka do odsłuchania

Redakcja poleca
www.audioteka.pl
Obowiązkowe miejsce dla wielbicieli audiobooków. Na łamach witryny znajdziesz ponad 1000 pozycji, które można zakupić, a następnie pobrać w formacie MP3. Wśród oferowanych tytułów jest dostępnych sporo bestsellerów. Ceny audiobooków są niewiele niższe od ich papierowych odpowiedników, np. za elektroniczne wydanie „Twierdzy szyfrów” Bogusława Wołoszańskiego (czyta m.in. sam autor) trzeba zapłacić 30 zł (ponad 10 godzin słuchania). Książka to wydatek rzędu 40 zł.
Maciej Płochocki, redaktor działu Aktualności i Telekomunikacja

Pożyczki przez internet

Redakcja poleca
www.kokos.pl
Dzięki systemowi Kokos.pl internauci mogą udzielać sobie wzajemnie gotówkowych pożyczek społecznościowych. Wszystko odbywa się online. W serwisie Kokos.pl nie są wymagane dokumenty potrzebne w tradycyjnym banku. Do tej pory za pośrednictwem witryny internauci pożyczyli sobie już ponad 18 mln złotych.
Paweł Bijata, redaktor działu Internet, PC Format

Opinie, opisy, porównania

Strona czytelnika
www.peryskop.pl
Ciekawy agregat recenzji o różnego rodzaju produktach, od telefonu przez pralkę, telewizor, na laptopie kończąc. Obecnie serwis podaje, że w bazie znajduje się ponad 1,2 mln recenzji z 1700 serwisów internetowych. Dodatkową funkcją Peryskopu jest możliwość zestawienia obok siebie i porównania kilku wybranych produktów. Na użytkowników czeka także ranking produktów, które zebrały najlepsze recenzje.
Andrzej B. z Łodzi, właściciel sklepu z akcesoriami komputerowymi

E-kurier

Strona czytelnika
www.kurjerzy.pl
Pod koniec stycznia wystartowała ciekawa usługa dostępna na stronie KurJerzy.pl. Każdy internauta może wejść i zamówić dostarczenie przesyłki za pośrednictwem mechanizmu zamieszczonego na witrynie. Obecnie do wyboru są popularne firmy DHL, DPD i UPS. Płatności za usługę dokonujemy online, z poziomu strony możemy także śledzić status naszej przesyłki.
Nadesłał Grzegorz z Lublina, właściciel prywatnej firmy

Na zakupy zawsze z głową!

Redakcja poleca
www.poradyspodlady.pl
Porady Spod Lady to całkiem nowy serwis w polskim internecie, traktujący o popularnym Smart Shoppingu. Twórcy witryny postawili sobie za cel pomagać internautom w zakupach. Na łamach serwisu znajdziemy porady, jak kupować dobrej jakości produkty po niskich cenach. Poznamy zakupowe tredny oraz prawa konsumenta i dowiemy się, jak je egzekwować. Czytelnicy portalu mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz publikować zakupowe absurdy, które spotkały ich podczas wizyty w sklepie.
Marek Konderski, redaktor naczelny PC Formatu

Dodatki do Firefoksa

Typ eksperta
Personas
www.getpersonas.com/pl
Zawsze gdy otwieram przeglądarkę, ważne jest, aby była kolorowa i wesoła. Nie lubię minimalistycznej, eleganckiej stalowoszarej podstawowej wersji Firefoksa.

Weave
https://mozillalabs.com/weave
Dzień przed wyjazdem mój laptop uległ awarii. Dzięki Weave i możliwości dzielenia się zawartością przeglądarki w sieci miałam dostęp do swojego spersonalizowanego Firefoksa na starym laptopie.


Tagi: internet www
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto