A A A

Posmakuj Chili

PC Format 03/2016
Zamiast czekać nie wiadomo jak długo na dostosowanie się Netfliksa do realiów polskiego rynku lepiej skorzystać z atrakcyjnej oferty serwisu CHILI. Ten prężnie rozwijający się serwis oferuje bogatą, całkowicie spolszczoną bazę atrakcyjnych tytułów filmowych. Grzegorz Łukasik


Chili.tv to serwis VoD dostępny we Włoszech, Polsce, Austrii, Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Ma w swoim stale aktualizowanym katalogu filmy i seriale, w tym nowości filmowe pochodzące od największych światowych dystrybutorów filmowych. Korzystając z CHILI, masz pewność, że oglądasz materiały pochodzące z legalnych źródeł. Serwis współpracuje z organizacją Legalna Kultura.

W serwisie można zarówno wypożyczać, jak i kupować filmy od największych światowych dystrybutorów – są wśród nich także takie filmy, których nie znajdzie się w innych polskich serwisach. Obecnie w katalogu znajduje się 1500 produkcji, a wszystkie filmy zagraniczne są dostępne w wersji polskojęzycznej – z lektorem, dubingiem i polskimi napisami. W wypadku większości tytułów istnieje możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej na oryginalną w dowolnym momencie oglądania filmu. Najnowsze filmy można oglądać w najlepszej jakości (HD+) już trzy miesiące po premierze kinowej.

Najłatwiej korzysta się z serwisu za pośrednictwem jego strony internetowej (www.chili.tv) otwartej w dowolnej przeglądarce. Nie jest to jednak obowiązkowe, bo CHILI działa praktycznie na wszystkich urządzeniach multimedialnych. Poza komputerami z Mac OS X i Windows serwis dostępny jest w postaci aplikacji na Androida i iOS, na Xboksie 360 (niedługo też Xboksie One), urządzeniach Smart (telewizorach i odtwarzaczach Blu-ray) oraz Chromecast.

Do konta użytkownika można podłączyć pięć urządzeń, dzięki czemu oglądanie wybranego filmu czy serialu rozpoczęte na jednym ekranie można w dowolnym momencie przerwać, by dokończyć już na innym urządzeniu, rozpoczynając dokładnie w momencie, w którym się przerwało. Możliwe jest oglądanie w tym samym czasie różnych filmów na kilku urządzeniach.

Dostępna jest także funkcja Download & Play, dzięki której możesz pobrać wypożyczony lub kupiony materiał i obejrzeć go bez konieczności łączenia się z internetem i czekania, aż załaduje się do końca.

Ile kosztuje film

CHILI działa jak internetowa wypożyczalnia. Nie ma tu abonamentu – jeden film można wypożyczyć już za 3,90 zł, a w wypadku premier ceny zaczynają się od 9,90 zł. Kupno filmu oznacza wydatek między 19,90 a 74,90 zł. Niekiedy można trafić na atrakcyjne promocje, w których filmy kosztują już 9,90 zł. Za film można zapłacić kartą kredytową lub przez PayPal (niedługo też przelewem). Istnieje też elektroniczny CHILI portfel, który można doładować j.w. lub kodem promocyjnym. Stan swojego portfela sprawdzisz w zakładce Moje konto.

Jakie łącze jest potrzebne

Aby oglądać filmy bez irytujących zacięć i przerw, należy dysponować odpowiednio szybkim łączem internetowym. Do komfortowego oglądania filmów w rozdzielczości SD (720x576) potrzebne jest łącze o przepustowości nie mniejszej niż 1 Mb/s, a do wyświetlania filmów w rozdzielczości HD (1280x720)potrzebna będzie przepustowość nie mniejsza niż 2,5 Mb/s. Filmy o większej rozdzielczości wymagają łącza 4,5 Mb/s. Jest to transfer wystarczający do oglądania filmu – należy pamiętać, że jeżeli z łącza korzysta więcej niż jedno urządzenie, efektywna przepustowość spada, podobnie jak w wypadku używania na jednym komputerze kilku aplikacji obciążających łącze. Prędkość połączenia z internetem sprawdzisz za pomocą serwisu www.speedtest.net


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto