A A A

Profesjonalny pilot na długie trasy

PC Format 6/2018
Okres urlopowy za pasem, czekają więc wakacyjne wyjazdy z rodziną. Aby zaoszczędzić sobie stresu i nerwów podczas jazdy, warto rozważyć zakup nawigacji samochodowej, która poprowadzi kierowcę przez cała trasę. Spośród firm produkujących tego typu urządzenia wyróżnia się Navitel, w którego zróżnicowanej ofercie znajdzie się coś na każdą kieszeń. Redakcja PC Format


Choć obecnie wszystkie telefony komórkowe są wyposażone w dar­mową nawigację, to specjalistyczne urządzenia wciąż mają nad smartfonami przewagę w kilku aspektach. Przede wszystkim moduły GPS w sprzęcie takim, jak modele Navitela, są zdecydowanie precyzyjniejsze, co przekłada się na dokładniejszą nawigację. O ile E700 i G550 działają na systemie Windows CE 6.0, o tyle T700 3G otrzymał Androida. Dzięki temu niweluje multimedialną przewagę smartfonów i pozwala na instalację aplikacji ze sklepu Google Play. W dodatku urządzenia PND (Personal Navigation Devices) konstruuje się z myślą o odporności na skrajne warunki atmosferyczne. Smartfon po przegrzaniu po prostu się wyłączy, by zapobiec uszkodzeniu podzespołów.

Navitel E700


Nawigacja GPS do samochodu, której niepodważalną zaletą są dożywotnie aktualizacje map Europy. Oznacza to nawigowanie po 47 krajach, w tym Rosji (nie tylko części europejskiej!). Aplikacja Navitel (zainstalowana na systemie Windows CE 6.0) zapewnia darmowe i bezterminowe aktualizacje dróg na Starym Kontynencie, nie trzeba się więc obawiać, że zostaniemy czymś zaskoczeni na trasie. Dodatkowo E700 poinformuje użytkownika o najbliższej stacji benzynowej, bankomacie czy nawet pomoże w rezerwacji pokoju w hotelu (punkty POI). Urządzenie zostało wyposażone również we wszystkie podstawowe funkcje GPS, np. planowanie trasy czy asystenta pasa ruchu. Podróż umili natomiast wbudowany transmiter FM, pozwalający m.in. na słuchanie muzyki odtwarzanej z karty pamięci SD, którą włożymy do E700. Czytelność map zapewni z kolei siedmiocalowy ekran dotykowy. W zestawie z Navitelem E700 otrzymujemy rysik, etui ochronne, uchwyt do zamontowania na szybie i ładowarkę samochodową, która rozwiąże problem rozładowującej się baterii urządzenia.
Cena: 349 zł

Navitel G550 Moto


Podobnie jak w innych nawigacjach Navitela, tak i w przypadku G550 Moto można liczyć, dzięki aplikacji zainstalowanej na systemie Winddows CE 6.0, na bezterminowe aktualizacje map Europy, ostrzeżenia o utrudnieniach na drodze, a także informacje na temat punktów użyteczności publicznej (POI). Zasadniczą przewagą G550 Moto nad innymi produktami Navitela jest większa wytrzymałość. Model ten jest bowiem odporny na wodę, kurz i wstrząsy (wytrzymuje nawet 30-minutowe zanurzenie na głębokości jednego metra, co zostało potwierdzone certyfikatem IP67). Dzięki takiej budowie Navitela G550 Moto z powodzeniem można zamontować w terenówce i quadzie.
Solidna konstrukcja wraz 4,3-calowym wyświetlaczem oraz specjalnym uchwytem motocyklowym sprawiają, że będzie to idealny sprzęt na rozpoczynający się właśnie sezon jednośladów. Kolejnym atutem jest pojemna bateria oraz znajdująca się w komplecie ładowarka motocyklowa. Korzystanie z interkomu zapewni łącze Bluetooth. Uchwyt samochodowy pozwoli natomiast na korzystanie z nawigacji również w samochodzie.
Cena: 499 zł

Navitel T700 3G


To model, który śmiało można nazwać rodzinnym. W przeciwieństwie do pozostałych urządzeń T700 działa w oparciu o system Android, co oznacza, że ma dostęp do aplikacji ze sklepu Google Play i można używać go jak zwykły tablet. Docenią to nie tylko dorośli, ale także dzieci, które będą mogły łatwiej znieść trudy podróży oddając się grom. Co istotne, urządzenie jest wyposażone w moduł GSM (3G) i dwa złącza kart SIM, do których można włożyć karty microSD o maks. pojemności 128 GB. Oznacza to możliwość używania internetu bez dostępu do sieci Wi-Fi. Trzeba jednak nadmienić, że tę również T700 obsługuje. Siedmiocalowa, dotykowa matryca IPS cechuje się wysoką jak na urządzenie z tej półki cenowej rozdzielczością – 1024x600 pikseli oraz umożliwia pracę ekranu zarówno w pionie, jak i poziomie. Poza dodatkowymi funkcjami tabletu, nawigacja nie różni się właściwie niczym względem innych modeli Navitela. Nie jest to wadą, gdyż model T700 wyświetla mapy Europy, ostrzega przed fotoradarami i informuje o POI. W zestawie, który otrzymujemy wraz z nawigacją, nie zabrakło ładowarki samochodowej i uchwytu montowanego do szyby pojazdu. Cena: 399 zł


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto