A A A

Tablet w rękach dziecka

PC Format 06/2014
Dzieci bardzo często wyciągają ręce po tablety i smartfony dorosłych. Przekazanie niezabezpieczonego urządzenie młodemu użytkownikowi może przysporzyć kłopotów, np. w postaci kosztów transmisji danych lub nieautoryzowanych zakupów w sklepie Google Play. Inne zagrożenia to niepożądane zmiany w ustawieniach tabletu lub przypadkowe skasowanie ważnych plików. Możesz łatwo zabezpieczyć tablet lub smartfon przed takimi sytuacjami.

Dodatkowo istnieją aplikacje, które pozwolą ci zablokować dostęp do wybranych programów i plików w pamięci tabletu oraz treści w internecie. Jeśli dziecko otrzymuje tablet na własność, wciąż masz możliwość śledzenia jego poczynań. Sprawdzisz, jakie aplikacje uruchamia, i wyznaczysz czas, jaki może spędzić na zabawie grami lub oglądaniu filmów z YouTube.

Kiedy tablet będzie już odpowiednio zabezpieczony, możesz zadbać, aby jego interfejs był bardziej przyjazny dla dziecka. Do modyfikacji jego wyglądu tak, aby wykorzystywał elementy z popularnych kreskówek czy gier, potrzeba tylko kilku prostych czynności w darmowym oprogramowaniu.

Blokowanie dostępu do wybranych aplikacji, usług i plików

Wybierz aplikacje, które mogą być uruchamiane przez dzieci, a zablokuj te, których tylko ty możesz używać. Darmowa aplikacja AppLock z polskojęzycznym interfejsem pozwala zabezpieczyć w ten sposób nie tylko programy, ale też popularne usługi, np. pocztę Gmail.

Proste blokowanie aplikacji


ainstaluj i uruchom aplikację AppLock. Zacznij od zabezpieczenia dostępu do opcji programu za pomocą kodu PIN. Wpisz kod i wciśnij  OK, a potem potwórz czynność. W kolejnym oknie podaj swój adres e-mailowy i kliknij Zapisz.


W oknie głównym aplikacji wyświetlą się funkcje i aplikacje, które możesz zablokować. Jeśli twoja lista aplikacji jest długa, posłuż się opcją szukania, aby odnaleźć konkretną pozycję.


Aby rozpocząć ochronę danej pozycji, ustaw przełącznik obok nazwy programu w pozycji aktywnej. Wyjdź z programu. Od tego momentu przed każdym dostępem do zablokowanej aplikacji trzeba będzie podać kod PIN.

Dodatkowe opcje

Program AppLock w wersji premium (płatnej) pozwala chronić pliki (zdjęcia, filmy). Nie musisz jednak płacić za te dodatki, jeśli zgodzisz się na wyświetlanie reklam w aplikacji.


W oknie głównym programu kliknij ikonę z czerwoną ikonką powiadomienia, a następnie Zmień na Premium. Zaznacz Użytkownik AD aby aktywować wspomnianą opcję.


Teraz wróć do poprzedniego okna i wybierz Sejf na zdjęcia lub Sejf na filmy wideo. W kolejnym oknie kliknij ikonę z symbolem zdjęcia z plusem, wybierz fotki, które chcesz chronić, i kliknij ikonę z symbolem kłódki. Potwierdź wybór przyciskiem OK.


Od tego momentu zdjęcia nie będą już widoczne w galerii. Możesz je obejrzeć tylko, otwierając sejf w aplikacji AppLock. Wyjmowanie zdjęć czy filmów z sejfu odbywa się analogicznie do ich blokowania. W oknie sejfu kliknij ikonę z symbolem ołówka, a potem zaznacz zdjęcia i wybierz ikonę z symbolem otwartej kłódki.


Jeśli masz zamiar zablokowania możliwości zmiany ustawień sieciowych, przejdź do opcji Przełącznik blokady. Teraz aktywuj przełącznik obok opcji, którą chcesz zablokować, np.: Dane sieci komórkowej.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
narika
18 listopada 2015, 12:50
Oj dzieciaki potrafią namieszać nam w telefonach i tabletach. Moje młodsze siostry co rusz mi coś wstawiają na tablicę na FB albo śmieją się z moich fotek. AppLock jest w porządku, ale jeszcze ciekawą opcją jest LEO Privacy Guard. Dodatkowo ma opcji Anti-theft, więc w razie zgubienia i kradzieży można namierzyć telefon. Mi się przydaje, bo mój Samsung sam z siebie takich rzeczy nie potrafi :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto