Test smartfonu LG Swift L7 II - druga edycja
Przez początkowych 10 miesięcy sprzedaży smartfony z pierwszej serii L znalazły 10 mln nabywców. Nowe modele zostały tylko lekko uaktualnione w stosunku do pierwowzorów. Dobrze to widać na przykładzie modelu L7 II.
Ostatnia z istotnych zmian dotyczy aparatu. Rozdzielczość matrycy podniesiono o 3 megapiksele, a zdjęcia wykonane przez L7 II są ostre, mają poprawną kolorystykę i niskie szumy. Znacznie gorzej wypada tryb filmowania – jakość nagrań poniżej HD.
Obudowie brakuje przycisku aparatu. Zamiast niego producent wyposażył smartfon w przycisk aktywujący funkcję Quick Memo. Jest to rozbudowana aplikacja do wykonywania notatek. Wydaje się, że bardziej przydatny byłby przycisk aparatu. Na dodatek klawisz Quick Memo łatwo pomylić z klawiszem blokady.
Smartfon ma możliwość wyświetlania powiadomień i ikon aplikacji na zablokowanym ekranie. Jest wyposażony w rozbudowany pasek powiadomień. Pozwala też na konfigurowanie funkcji diody LED. W dodatkowym wydłużeniu czasu pracy bez ładowania pomaga funkcja oszczędzania energii. Wzorem droższych modeli smartfon daje możliwość wyłączenia dzwonków i powiadomień o wybranych porach dnia.
- Długa praca bez ładowania
- Rozbudowany interfejs
- Przeciętna wydajność
- Niska rozdzielczość ekranu
