A A A

Wygodna anonimowość

PC Format 12/2017
W dobie powszechnej inwigilacji coraz ważniejszą kwestią staje sie zachowanie w internecie nie tylko anonimowości, ale i prywatności danych. Wygodną metodą jest skorzystanie z VPN. Redakcja PCF


Powszechne szpiegowanie przez rządy, dostawców internetu, właścicieli serwisów internetowych i usług, z których na co dzień korzystasz, potrafi być uciążliwe. Wystarczy skorzystać z promocyjnej oferty usług VPNonline.pl, by w prosty sposób zniknąć dla praktycznie wszystkich szpiegujących cię w sieci instytucji.

Anonimowość

VPN (ang. wirtualna sieć prywatna) służy głównie do zachowywania anonimowości i zwiększania bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu np. w miejscach publicznych, jakimi są hotele, lotniska i kafejki internetowe.

Po zestawieniu połączenia VPN ruch pomiędzy komputerem użytkownika oraz serwerem VPN jest szyfrowany algorytmem AES 128/256, co uniemożliwia lub bardzo utrudnia odczytanie informacji przesyłanych z komputera użytkownika do sieci przez lokalnych dostawców internetu. Oznacza to, że twój internetowy dostawca nie będzie mógł gromadzić informacji o tym, jak swykorzystujesz dostęp do internetu (które strony odwiedzasz, co zawierają twoje e-maile). Dodatkowo twój publiczny adres IP zostanie ukryty i zastąpiony jednym z adresów IP przypisanych do serwera VPN.

Dostęp do usług

Załóżmy, że mieszkasz w Wielkiej Brytanii i potrzebujesz zmienić swój lokalny, publiczny adres IP na polski. Łączysz się z jednym z 25 polskich serwerów VPN, którymi dysponuje VPNonline.pl, i od tej pory jesteś widoczny w internecie tak, jakbyś był fizycznie w Polsce. Oczywiście działa to też w drugą stronę: będąc w Polsce, możesz wirtualnie zmienić miejsce pobytu np. na USA. Pomaga to w korzystaniu z usług, które niedostępne są w naszym kraju. Publiczny lokalny adres IP możesz zmienić na dowolny adres w jednym z 29 krajów, łącząc się z którymś z 80 serwerów VPN. Przełączanie się pomiędzy serwerami VPN nie jest w żaden sposób ograniczone.

Konfiguracja

Z jednym z 80 serwerów VPNonline.pl możesz połączyć się na cztery sposoby: do wyboru są protokół PPTP, L2TP/IPsec, SSTP oraz klient OpenVPN. Większość dostępnych systemów operacyjnych takich jak Windows, Linux, macOS, Android czy iOS ma już wbudowanego klienta VPN. Dodatkowo do serwerów VPN można podłączyć domowe routery za pomocą protokołu PPTP, L2TP/IPsec lub klienta OpenVPN, o ile producent routera przewidział taką możliwość.

Serwis VPonline.pl przygotował bogatą bazę przykładów konfiguracji połączenia VPN (znajdziesz je na https://vpnonline.pl/konfiguracja) oraz filmy instruktażowe (pcformat.pl/u/3098).

Dodatkowo VPNonline.pl ma w swojej ofercie możliwość dokupienia stałego, publicznego adresu IP. Jest on najczęściej wykorzystywany, kiedy korzysta się z internetu przez GSM/LTE, by uzyskać dostęp zdalny do urządzeń pracujących w sieci LAN, np. telewizji przemysłowej lub serwera NAS.

Zalety platformy

 1. Dysponuje 80 serwerami VPN w 29 lokalizacjach na świecie
 2. Aktualnie jest w posiadaniu ponad 1000 adresów IP, w tym 650 polskich
 3. Serwery VPN umieszczone są w 50 niezależnych data center, w tym 9 w Polsce
 4. Na każdym z serwerów VPN skonfigurowany jest firewall, który chroni klientów serwisu przed atakami z internetu
 5. Z serwerami VPNonline.pl możesz połączyć się za pomocą protokołów PPTP, L2TP i SSTP oraz poprzez klienta OpenVPN
 6. Każde połączenie VPN jest szyfrowane, a twój lokalny, publiczny adres IP zostaje ukryty
 7. Usługę VPN możesz bez trudności skonfigurować na większości domowych routerów
 8. Dostępna jest bogata baza przykładów konfiguracji połączenia VPN
 9. Każde konto VPN ma dostęp do wszystkich serwerów VPN
 10. Korzystając z jednego konta VPN, możesz łączyć się z trzech różnych urządzeń w tym samym czasie
 11. Jeśli potrzebujesz dostępu do swojej sieci w domu/firmie, do każdego konta użytkownika możesz dokupić stały publiczny adres IP przypisany na jednym z serwerów VPN
 12. VPNonline.pl ma dedykowane serwery VPN dla ruchu P2P Torrent oraz serwery SmartWEB, które dodatkowo zabezpieczają twoje połączenie z internetem
 13. Na łączach GSM/LTE istnieje możliwość uzyskania dostępu do swoich urządzeń w sieci LAN (CCTV, NAS, Pulpit zdalny) za pomocą stałego publicznego adresu IP
 14. W razie problemów z konfiguracją pomoc techniczna pomoże w rozwiązaniu trudności
 15. Dostępnych jest wiele kanałów płatności: PayU, Przelewy24, Tpay.com, BitPay (bitcoin), PayPal, przelew na konto
 16. Istnieje program lojalnościowy dla klientów, którzy kupują w firmowym sklepie
 17. Nie ma automatycznej subskrypcji, możesz zrezygnować w każdej chwili.

Wybierz swój idealny plan


VPNonline przygotował 10 planów VPN, aby zaspokoić większość potrzeb klientów. Jest plan VPN z limitem danych, plan VPN bez limitu danych oraz z różnym okresem działania usługi od 3 do 365 dni. Dodatkowo do większości planów VPN klient może dokupić stały publiczny adres IP. Stały adres IP zostanie skonfigurowany na jednym z serwerów VPNonline.pl.

Masz problemy?

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z usługą prosimy o kontakt pod adresem:
email: support@vpnonline.pl
WWW: https://vpnonline.pl/kontakt
Pomoc techniczna dostępna jest 7 dni w tygodniu w godz. 9.00–22.00 (CET).

Specjaliści z VPNonline.pl doradzą, jak najszybciej skonfigurować połączenie VPN i jaki router zakupić oraz pomogą rozwiązać problem, jeżeli nie możesz zestawić połączenia VPN. Mogą też zdalnie podłączyć się do komputera klienta w celu skonfigurowania połączenia. Poniżej znajduje się kilka przydatnych odnośników:

Baza wiedzy https://helpdesk.vpnonline.pl
Instrukcja konfiguracji połączenia VPN vpnonline.pl/konfiguracja
Baza z filmami instruktażowymi www.youtube.com/VPNonlinePL


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto