Lista alfabetyczna

ExploitShield Browser Edition - Malwarebytes Anti-Exploit. 0.9.2

 
Data aktualizacji: 26 lipca 2013
Liczba pobrań: 803
Ocena redakcji
 
Producent: MalwareBytes
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows (7, 8, Vista)

Umieść box z programem ExploitShield Browser Edition - Malwarebytes Anti-Exploit. u siebie na stronie

Użytkownikom internetu zagraża mnóstwo różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania, co powoduje, że nawet zwykłe przeglądanie stron WWW może stanowić spore ryzyko. Do zainfekowania komputera i przejęcia nad nim kontroli wystarczy niewielki program, tzw. exploit, którego jedynym celem jest wykorzystanie odkrytej luki w atakowanej aplikacji. Co gorsza, gdy celem ataku są nieznane dotąd krytyczne luki, nawet najbardziej kompleksowy program antywirusowy zainstalowany w komputerze nie będzie w stanie wykryć niebezpieczeństwa. W obliczu takich sytuacji warto mieć dodatkową ochronę w postaci aplikacji zdolnej zareagować na jakiekolwiek próby zamaskowanego ataku.

 

ExploitShield Browser Edition (obecnie, bo zmianie właściciela, nazywany Malwarebytes Anti-Exploit). został stworzony właśnie w tym celu. Program działa na podstawie autorskiej technologii ochrony aplikacji, niewymagającej korzystania z czarnych czy białych list sygnatur, bądź też izolowanego środowiska do sprawdzania podejrzanych kodów. Dzięki temu aplikacja jest w stanie nie tylko wykryć zagrożenia typu zero-day, wykorzystujące nieznane dotąd luki w oprogramowaniu, ale również zapobiec towarzyszącym im atakom drive-by download, czyli automatycznemu pobraniu i zainstalowaniu szkodliwych programów bez wiedzy użytkownika komputera.


Więcej informacji o nim można znaleźć tutaj

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto