Lista alfabetyczna

Mozilla Thunderbird 17.0.2

Rekomendacja PC Format!
Data aktualizacji: 11 grudnia 2013
Liczba pobrań: 10772
Ocena redakcji
 
Producent: Mozilla
Licencja: GPL
Systemy operacyjne: Windows (7, Vista, XP, 8), Mac OS X (10.6 Snow Leopard, 10.7 Lion), Linux


Program pocztowy. Mozilla Thunderbird obsługuje konta POP3, SMTP, IMAP, NNTP. Aplikacja oferuje różne metody ochrony przed spamem i niechcianymi reklamami oraz domyślnie blokuje skrypty na stronach WWW, dzięki czemu znacznie zmniejsza ryzyko zainfekowania wirusami i robakami internetowymi. Nowy Thunderbird ma wiele usprawnień ułatwiających zarządzanie skrzynką pocztową i nadchodzącymi informacjami.

 

Thunderbird 16.0

 

Box.com, obok YouSendIt i UbuntuOne, dołączył do grona ściśle zintegrowanych partnerów oferujących usługi przechowywania danych online. Dzięki Thunderbird Filelink wysyłanie dużych plików jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać plik, który chcemy załączyć, a następnie przekonwertować go w Thunderbirdzie do Filelink. Gdy tylko plik znajdzie się w Sieci, Thunderbird automatycznie umieści link do niego w e-mailu.

Co więcej, oferowane przez Box.com usługi wspólnej pracy na dokumentach usprawniają udostępnianie plików przez e-mail. Zapraszamy do przetestowania!

Ponadto, Thunderbird wspiera teraz ciche aktualizacje w tle. Zaraz po udostępnieniu nowej wersji, Thunderbird ją pobiera i instaluje w tle. W ten sposób użytkownicy mają pewność, że zawsze korzystają z najnowszej wersji.

 

 

Thunderbird 15.0
Mozilla poprawiła m.in. szereg błędów oraz zoptymalizowała klienta tak, aby działał jeszcze lepiej i szybciej.

 

W Thunderbird 13.0 dodano możliwość tworzenia spersonalizowanego adresu e-mail bezpośrednio w programie.

Asystenet migracji

Wystarczy z menu „Pomoc" wybrać „Asystent migracji", aby w prosty sposób dostosować Thunderbirda do swoich upodobań. Asystent migracji umożliwia łatwy i szybki wybór starego paska narzędzi (jak z Thunderbirda 2) i instalację dodatków takich jak „Extra Folder Columns" czy „Compact Header" oraz konfigurację innych opcji.
Konfiguracja kont pocztowych
We wcześniejszych wersjach, aby skonfigurować konto pocztowe, należało wprowadzić szczegółowe informacje o POP/IMAP, SMTP, SSL/TLS itd... Teraz potrzebne będą jedynie nazwa użytkownika, adres e-mail oraz hasło - reszta zostanie ustawiona automatycznie.
Pasek szybkiego filtrowania
Nowy pasek szybkiego filtrowania pozwala szybciej odnajdywać wiadomości. Wyniki filtrowania są wyświetlane „na żywo" podczas wpisywania słów. Pasek umożliwia także odfiltrowanie po nowych wiadomościach, etykietach i kontaktach z książki adresowej. Możliwe jest także "przypięcie" lub zachowanie filtru w celu wykorzystania w innych folderach.
Wygląd Thunderbird

Dzięki motywom Personas można zmienić wygląd Thunderbirda w mgnieniu oka. Dostępne są setki motywów nawiązujących do ostatnich filmów, znanych pejzaży czy nawet japońskich tatuaży. Przy pomocy pełnych motywów można również zmieniać wygląd pozostałych elementów interfejsu aplikacji.
Open source

Natura open source Thunderbird pozwala deweloperom i ekspertom ds. bezpieczeństwa z całego świata wziąć udział w naprawianiu błędów i budowaniu silniejszych zabezpieczeń. Nasza otwartość i aktywna społeczność testerów pomaga nam odnajdywać i rozwiązywać problemy bezpieczeństwa w rekordowo krótkim czasie - dziesiątki tysięcy z nich sprawdzają codziennie nowe wersje programu.

 

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto