Lista alfabetyczna

USB Blocker 0807.1

 
Data aktualizacji: 10 sierpnia 2012
Liczba pobrań: 246
Ocena redakcji
 
Producent: Gigabyte
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows

Umieść box z programem USB Blocker u siebie na stronie

Aplikacja będzie przydatna w sytuacji, kiedy chcemy, aby konkretne urządzenia USB nie miały dostępu do systemu operacyjnego. Narzędzie w szczególności może znaleźć zastosowanie w biurach czy szkołach, gdzie bezpieczeństwo danych jest priorytetem. USB Blocker zapobiegnie nieautoryzowanemu przenoszeniu danych z komputerów na urządzenia masowe jak również może zapobiec przenoszeniu wirusów komputerowych z urządzeń zewnętrznych na komputer. Mimo, iż użytkownicy nie będą mieli możliwości podłączania np. dysków zewnętrznych czy pendrive, wciąż będzie można korzystać z portów USB dla myszki czy klawiatury.

Interfejs USB Blocker ma być intuicyjny w użyciu. Na liście dostępnych urządzeń USB, należy wybrać te, które chcemy zablokować. Wybór potwierdzamy hasłem i.... gotowe! Zablokowane urządzenia będą po podłączeniu automatycznie ignorowane przez system operacyjny.
UWAGA: Narzędzie obecnie wspiera płyty główne Gigabyte na chipsetach Intel Z77, H77, B75 oraz H61 i system operacyjny Windows 7 32-bit/64-bit.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto