Instalacja aplikacji w systemie Android

Jak zainstalować aplikacje w systemie mobilnym Android

Instalacja aplikacji z komputera na telefon:

System Google'a standardowo nie posiada eksploratora plików, służącego do instalacji aplikacji z nośników zewnętrznych. Jednym z rozwiązań tego problemu jest pobranie oraz zainstalowanie dowolnej przeglądarki plików z Google Play. Dzięki temu samouczkowi dowiesz się o tym jak zainstalować aplikacje w systemie Android. Osoby nie mające dostępu do sieci WiFi, mogą to zrobić za pomocą komputera.

Aplikacja, na której przykładzie przedstawimy instalację to Astro File Manager. Dzięki niej będziemy mogli instalować programy z karty pamięci.

Zanim rozpoczniesz proces instalacji przygotuj kabel USB, ADB installer oraz Astro File Manager, sterownik do telefonu.

W pierwszym kroku włącz tryb Debugowania USB, aby tego dokonać kolejno wejdź w Ustawienia > Aplikacje> Dla programistów > na końcu zaznacz funkcję Debugowanie USB. Zatwierdź nowe ustawienia.

Będziesz też potrzebował sterowników, jeżeli ich nie masz, znajdziesz je na stronie domowej producenta. Kiedy już je pobierzesz podłącz telefon. W przypadku, gdy nie posiadasz zainstalowanych sterowników wybierz opcję Dodaj z dysku. Wybierz ścieżkę prowadzącą do katalogu na dysku zawierającego ściągnięte wcześniej przez ciebie sterowniki.

Następnie pobierz program ADB jak i aplikację Astro File Manager oraz rozpakuj je w wybranym przez ciebie miejscu na dysku.

W chwili, gdy włączysz tryb debugowania USB, zainstalujesz sterowniki oraz wypakujesz program ADB oraz Astro File manager możesz rozpocząć instalację. Wejdź w Start>Uruchom>cmd. Ujrzysz czarna konsolę.

Musisz dostać się do folderu adb - scieżka dostępu do folderu np. cd Desktop\adb

Będąc już w folderze adb wpisz: "adb.exe install astro.apk"Po wykonaniu powyższych czynności możesz już odpiąć telefon, aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności programu Astro File Manager tj. instalować oraz przeglądać pliki .

Wszelkie problemy związane z instalacją aplikacji w systemie Android możesz zgłaszać na Forum PC Formatu.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto