Jak zresetować Sony Xperia?

Poniżej przedstawiamy opis tego co należy zrobić, żeby skutecznie zresetować urządzenie Sony Xperia.

Sony Xperia

Sony Xperia działa obecnie w oparciu o system Android. W celu jego zresetowania należy dokonać w związku z tym tzw. twardego resetu, czyli przywrócenia ustawień fabrycznych. Szczegółowo piszemy o tym w dalszej części poradnika.

Twardego resetu dokonać można na dwa sposoby. Pierwszy z nich, gdy telefon działa normalnie i reaguje na nasz dotyk, przedstawia się następująco. Należy wejść w panel „Ustawienia", przejść do - w zależności od modelu - sekcji „Prywatność" lub „Kopia zapasowa i resetowanie", a następnie do „Ustawienia fabryczne" bądź „Przywracanie danych fabrycznych". W tym miejscu widoczna powinna być opcja „Zresetuj telefon". Po jej wybraniu telefon, który wcześniej może jeszcze zapytać o kod PIN, najpierw się wyłączy, by po chwili samoczynnie uruchomić się ponownie.

Jeżeli jednak nasz telefon z jakiegoś powodu nie reaguje, resetu należy dokonać za pośrednictwem przycisków „Power" oraz „Vol. Up" i „Vol. Down", przytrzymując je razem przez około 5 sekund. W niektórych modelach do wyłączenia telefonu służy także przycisk „OFF". Żeby wyłączyć urządzenie za jego pomocą należy najpierw zdjąć pokrywę gniazda karty micro SIM, a następnie używając końcówki długopisu lub czegoś podobnego, nacisnąć i przytrzymać przycisk „OFF" do czasu wyłączenia urządzenia. Materiał, którego użyjemy nie powinien jednak być zbyt ostry, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie przycisku. Kiedy już w ten sposób uda nam się uruchomić system, posługując się ponownie klawiszami głośności, należy wybrać opcję czyszczenia jego pamięci i przywrócenia ustawień fabrycznych.

W przypadku, gdy oba sposoby nie poskutkują, sugerujemy udać się z telefonem do miejsca jego kupna lub profesjonalnego serwisu.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto